Tgrt Haber

İstanbul'da 2 üniversite hastanesinde harekete geçildi! Bakan Koca duyurdu: Çapa hastanesi Eyüp ve Beylikdüzü'nde hizmet verecek

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber
08 Mart 2023 15:10 - Güncelleme : 08 Mart 2023 19:31
İstanbul'da 2 üniversite hastanesinde harekete geçildi! Bakan Koca duyurdu: Çapa hastanesi Eyüp ve Beylikdüzü'nde hizmet verecek
şebeke suyu,Bakan Koca,deprem,Hatay

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hatay'da Sahra Hastanesinde açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca deprem bölgesinde "Hatay'da alınan numunelerin analiz sonuçları, şebeke suyunun içilmemesi gerektiğini göstermektedir" dedi. Ayrıca Bakan Koca depremin ülke genelinde uyarıcı olduğunu ve harekete geçildiğini belirterek, ''Beylikdüzü ile Eyüp Devlet Hastanesi Çapa’nın kullanımına açılacak. Samatya ile Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi kullanıma açılacak'' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da açıklamalarda bulundu. Salgın endişesine ilişkin konuşan Bakan Koca, şebeke sularının analiz sonuçlarına dikkat çekti. Bakan Koca, 'riskli' diyerek şebeke suyu uyarısı yaptı.

ŞEBEKE SUYU UYARISI

Hatay'da şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmasının riskli olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Bu analizlerin sebebi durum normalmiş gibi görünse de artçı depremlerin şebeke suyunu riskli hale getirmesidir. Şebeke suyu sadece temizlik gibi genel amaçlar gibi kullanılabilir. Bu gibi afetlerden sonra toplumlar ve devletler salgın riskine karşı tedbirli olmalıdır. Alınan tedbirlerle biz başarılı şekilde yürütüyoruz. On binlerce insan içinde sayılı ishal gibi vakalar enfeksiyon farkı olmayan durumlardır. Salgın oluşturabilecek bilimsel bir veri söz konusu değil. 

"122 BİN SAĞLIK PERSONELİ GÖREVİ BAŞINDADIR"

Deprem bölgesinde 122 bin sağlık personeli görevi başındadır. 26 sahra hastanesi, 133 acil müdahale ünitesi olmak üzere toplam 1200 yerleşik sağlık hizmet kuruluşumuz bölgede hizmet veriyor.

Deprem hepimiz için uyarıcı oldu. Hepimizin elinde acil işler var, ülke genelinde harekete geçmiş durumdayız. İstanbul'da 2 üniversite hastanemizle ilgili de şu bilgileri paylaşmak isterim. Çapa'nın mevcut yerleşkesindeki inşaatler hızla bitirilecek. Hasdal kampüsü faaliyete geçirilecek. Beylikdüzü ile Eyüp Devlet Hastanesi Çapa’nın kullanımına açılacak. Samatya ile Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi kullanıma açılacak.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Antakya'daki bir özel hastanesiyle ilgili iddialar üzüntülerimizi bir kat daha artırmıştır. Gerekli soruşturmaları başlatmış bulunuyoruz.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...