Tgrt Haber

Ünlü peynir markasından skandal: Kısırlığa neden olduğu gerekçesiyle marketlerden kaldırıldı

Editör: Merve Yaz / Kaynak: tgrthaber.com.tr
22 Haziran 2024 13:11 - Güncelleme : 22 Haziran 2024 13:35
Ünlü peynir markasından skandal: Kısırlığa neden olduğu gerekçesiyle marketlerden kaldırıldı

Dünyanın birçok bölgesinde satışı yapılan Villa Gusto markalı 125 gramlık mozzarella peynirlerinde mikroplastik tespit edilmesi üzerine ürünlerin toplatılması kararı alındı. Kısırlık ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilme tehlikesi taşıyan mikroplastikler, tüketiciler arasında büyük endişeye yol açtı.

Villa Gusto'nun mozzarella peynirlerinde yoğun miktarda mikroplastik maddeler bulundu. Bu durum, başta kısırlık olmak üzere birçok sağlık sorununu tetikleyebilecek potansiyel riskler barındırıyor. Firma yetkilileri, üretim serisinde büyük bir hata yapıldığını kabul ederek özür diledi ve tüm ürünlerin toplatılacağını açıkladı.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA SATIŞA SUNULMUŞTU

Mikroplastik tespit edilen mozzarella peynirleri, dünya genelinde birçok ülkede satışa sunulmuştu. Yerel yetkili kurumlar, bu ürünlerin derhal toplatılması için harekete geçti. Villa Gusto, ürünlerin fatura gerekmeksizin iade edilebileceğini ve tüm tüketicilere para iadesi yapılacağını duyurdu.

TÜKETİCİLERDEN TEPKİ

Villa Gusto'nun sadık tüketicileri, yaşanan skandal karşısında büyük tepki gösterdi. Firma, müşterilerinin güvenini yeniden kazanmak için gerekli tüm adımları atacağını belirtti.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...