Tgrt Haber

Hakkarili 3 çocuk annesi kadın 40 yıllık kasaplara taş çıkardı! Kurbanın sinirlerini aldı

Editör: Fatimatüzzehra Maslak / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
16 Haziran 2024 15:32 - Güncelleme : 16 Haziran 2024 15:44

Bayram sabahı her yerden acemi kasap haberleri gelince Hakkarili kadının ustaca kesimi kameralara yansıdı. 40 yıllık kasaplara taş çıkaran 3 çocuk annesi kurbanın sinirlerini dahi aldı.

Hakkari'de yaşayan 3 çocuk annesi Süreyya Çiftçi, eşiyle birlikte kurbanlıkları keserek aile bütçesine katkıda bulunuyor. Çiftçi’nin mahareti ise kasaplara taş çıkarttı.

HAKKARİLİ 3 ÇOCUK ANNESİ KADIN 40 YILLIK KASAPLARA TAŞ ÇIKARDI! 

Dağgöl Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk annesi Süreyya Çiftçi, ev ekonomisine katkıda bulunmak için eşiyle birlikte kurban kesti.

Hakkarili 3 çocuk annesi kadın 40 yıllık kasaplara taş çıkardı! Kurbanın sinirlerini aldı - 1. Resim

Hafta sonu eşiyle birlikte bir düğün salonunda çaycılık yapan Çiftçi, Kurban Bayramı’nı fırsat bilerek eşiyle birlikte kasaplık yaptı.

Hakkarili 3 çocuk annesi kadın 40 yıllık kasaplara taş çıkardı! Kurbanın sinirlerini aldı - 2. Resim

Kurbanlıkları kesmedeki maharetiyle kasaplara taş çıkartan Çiftçi, kadınların her alanda var olabileceğinin güçlü bir örneği olarak takdir topluyor.

Ev ekonomisine katkıda bulunmak için kurban kesimi yaptıklarını ifade eden Çiftçi, "Evli ve 3 çocuk annesiyim. Eşimle beraber hafta sonları düğün bahçesinde çaycılık yapıyoruz. Haftanın diğer 5 günü iş olmadığı için çalışmıyoruz. Kurban Bayramlarında ise ücret karşılığı küçükbaş kurbanlıkları kesiyoruz. Çocuk yaşta ailemle yaylada iken koyun kesmeyi öğrendim. Kadınların koyun kesmesi, bazı kesimlerce kabul görmüyor ama dinen de bu caizdir. Kadınları ötekileştirmelerine çok kızıyorum. İş imkanım olsa tüm erkeklere taş çıkarırım. Yeter ki imkanım olsun" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...