Tgrt Haber

Sıcaktan bunalan Trabzonlunun yaptığı düzenek şaşırttı: Sipariş bile verdiler

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
14 Haziran 2024 09:57 - Güncelleme : 14 Haziran 2024 09:57
Sıcaktan bunalan Trabzonlunun yaptığı düzenek şaşırttı: Sipariş bile verdiler

Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Bayram Ali Deniz'in, şapka üzerine yerleştirdiği pervaneli düzenek ilgi gördü. Bir vatandaş sıcaktan korunmak için sipraiş verdiğini söyledi.

Aşırı sıcaklar sebebiyle bazı vatandaşlar kendi çözümüyle serinlemeye çalışıyor. Trabzonlu bir vatandaşın aşırı sıcaklardan korunmak amacıyla şapka üzerine yaptığı düzenek şaşırttı. Düzenekle fan sayesinde serinlemeye çalışan 

Elektrik tamircisi Bayram Ali Deniz, geliştirdiği serinletici aleti önce masa üzerine sonra da şapkasına tasarladığını söyledi.

Sıcaktan bunalan Trabzonlunun yaptığı düzenek şaşırttı: Sipariş bile verdiler - 1. Resim

SİPARİŞ BİLE VERDİLER

Ali Deniz, şunları söyledi:

“Para kazanmam gerektiği için ortaokuldan sonra okulu bırakmak zorunda kaldım. Ancak çocukluğumdan beri bu tarz işlere ilgim vardı.
Evde genelde arabalar, ütüler üzerine çok uğraşırdım bir şeyler yapmaya çalışırdım. Sürekli bir şeyler yaparak elim daha çok alıştı ve beyin kapasitem de arttı. Dükkân açmıştım, sıcaktan bunalınca masanın üzerine fan yapayım dedim. Kendi kendime masanın üzerinde duran insanın başının üzerinde de 'durur' dedim ve bunu geliştirdim. Bizim buralarda insanlar tarlada olsun çay, fındık toplarken sıcaktan dolayı bunalıyor. Hatta sosyal medyadan yaptığım serinletici düzeneği görenler sipariş vermeye de başladı. Bunu hiçbir yerden araştırmadan yaptım o an bana böyle bir ilham geldi. 

Önce masanın üzerine tasarladım daha sonra da şapkama uyguladım. Motoru şapkaya yerleştirerek kablolar kullandım. Powerbank ile çalışıyor. Şarzı dolu olduğu zaman 2-3 saat kadar çalışıyor. Duruma göre kapatıp açabiliyorsun.”

Sıcaktan bunalan Trabzonlunun yaptığı düzenek şaşırttı: Sipariş bile verdiler - 2. Resim

Bayram Ali Deniz'in serinlemek için yaptığı düzeneği gören yakını Serkan Deniz ise “Çok güzel bir sistem yapmış. Böyle bir şeye ilk defa rastladım. Siparişi verdik inşallah bana da aynısından bir tane yapacak” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...