Tgrt Haber

Manchester United'ı bekleyen büyük tehlike: 'Şampiyonlar Ligi'nden men edilebilirler!'

23 Kasım 2023 14:56 - Güncelleme : 23 Kasım 2023 15:21
Manchester United'ı bekleyen büyük tehlike: 'Şampiyonlar Ligi'nden men edilebilirler!'
Şampiyonlar Ligi,Manchester United,Galatasaray

İngiliz basını, Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki rakiplerinden Manchester United'ın Şampiyonlar Ligi'nden men edilebileceğini iddia etti. Manchester United'ın yüzde 25 hissesine 1.25 milyar sterlin ödeyeceği belirtilen İngiliz milyarder Jim Ratcliffe'ın kulübü satın almasıyla, kırmızı-beyazlılar potansiyel olarak Avrupa kupalarından men tehdidiyle karşı karşıya kalacak. İşte detaylar...

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki rakiplerinden Manchester United'ın başı üst üste gelen sakatlıklar ve saha içindeki başarısız sonuçların yanı sıra idari konularla da ağrımaya devam ediyor.

Taraftarlar ile yıldızı barışmayan Glazer Ailesi kulübün sahipliğini hala sürdürürken, İngiliz milyarder Jim Ratcliffe'in kulübün hisselerini satın almak üzere olduğu iddia ediliyor.

"MANCHESTER UNİTED'IN YÜZDE 25 HİSSESİNİ SATIN ALACAK"

Ünlü iş insanı Jim Ratcliffe'in kırmızı-beyazlıların yüzde 25'lik bir hissesini satın alacağı belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen satış için ödenecek miktar 1.25 milyar sterlin olarak ifade ediliyor.

İngiliz basınında yer alan haberde, Manchester United'ın Şampiyonlar Ligi'nden men edilebileceği tehlikesine dikkat çekildi.

POTANSİYEL MEN TEHDİDİ!

İngiliz milyarderin hali hazırda Fransa'nın Nice kulübünün de sahibi olduğu biliniyor.

Haberde, çoklu kulüp mülkiyetine ilişkin UEFA kuralının bir UEFA müsabakasına katılan birden fazla kulübün aynı sahiplikte olamayacağı kuralına dikkat çekildi. Her iki ekibin aynı anda Şampiyonlar Ligi'nde yer alamayacağı için Manchester United için potansiyel bir men tehdidi doğabileceği ifade edildi.

'MEN EDİLEBİLİR!'

UEFA'nın "çok kulüplü mülkiyet" kurallarına göre United ve Nice'in bir sonraki sezonda Avrupa'da oynayabilmesinin tek yolunun birinin otomatik olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılması, diğerinin ise doğrudan Konferans Ligi'ne katılma hakkı kazanması olacağının altı çizildi.

Her ikisinin de Şampiyonlar Ligi bileti alması durumunda, ikisinden katılımı daha yüksekte bitirerek sağlayan ekibin turnuvaya dahil edileceği, diğerinin Avrupa'dan men edileceği aktarıldı.

Kaynak: Skorer
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...