Tgrt Haber

Dolapta saklanan göçmen kaçakçılarına baskın

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
14 May 2024 16:20 - Güncelleme : 14 May 2024 16:22
Dolapta saklanan göçmen kaçakçılarına baskın

Kocaeli merkezli 8 ilde Özel Hareket polisinin desteği ile göçmen kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi. Dolaptan çıkan göçmen kaçakçılarının 21'i tutuklandı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince düzensiz göçe yönelik operasyon yapıldı.

Düzensiz göçmenlerin şok evlerde barındırılmasını sağlayan ve ülke içinde nakledilmesini sağlayan şebekeye yönelik farklı illerde operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 63 düzensiz göçmen yakalandı, 4 şüpheli tutuklanmıştı.

21 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Operasyona ilişkin devam eden süreçte 10 Mayıs Cuma günü Kocaeli merkezli İstanbul, Ankara, Hatay, Kayseri, Manisa, Mersin ve Gaziantep'te emniyet ekiplerince Özel Harekat polisi destekli operasyon gerçekleştirildi. Örgütlü bir şekilde göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 21 şüpheli yakalandı. Şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 23 düzensiz göçmen de yakalanırken, ele geçirilen 4 bin 100 dolar, 35 bin 600 TL, 650 euro ve bin Suriye lirası, suçta kullanılan kimlikler ve dijital materyallere el koyuldu.

KİMİ ELBİSE DOLABINA, KİMİ OTOMOBİLİN BAGAJINA SAKLANDI

Öte yandan, polis ekiplerince ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda şahıslardan bazılarının elbise dolabına, bazılarının otomobilin bagajına saklandığı görüldü.

Öte yandan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, düzensiz göçmen hareketliliğinin engellenmesine yönelik çalışmaların süreceği aktarıldı.

Dolapta saklanan göçmen kaçakçılarına baskın - 1. Resim

21 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 21 şüpheli, işlemlerinin ardından bu sabah Körfez Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. İfadeleri alınan 21 göçmen kaçakçısı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...