Tgrt Haber

İzmir'de umut tacirlerine operasyon: 50'si çocuk 186 kişiyi kaçıracaklardı

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
15 May 2024 04:54 - Güncelleme : 15 May 2024 04:58
İzmir'de umut tacirlerine operasyon: 50'si çocuk 186 kişiyi kaçıracaklardı

İzmir açıklarında 50'si çocuk 186 göçmen karaya çıkarılarak kurtarıldı. Göçmen kaçakçılığı yapan 3 şüpheli de yakalandı.

İzmir'in Urla ve Foça ilçeleri açıklarında göçmen kaçakçılığı yapan şüpheliler suçüstü yakalandı.

İzmir'in Urla ve Foça ilçesi açıklarında yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen 32'si çocuk 160 düzensiz göçmen ve 1 göçmen kaçakçısı Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Öte yandan Foça ilçesi açıklarında motor arızası nedeniyle sürüklenen ve içerisinde 18'i çocuk 26 göçmenin bulunduğu lastik bot da Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 13 Mayıs günü Urla ve Foça ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğunun tespit edilmesi üzerine çalışmalar yürüttü. Ekipler tarafından dört ayrı noktada gerçekleştirilen çalışmada, yasa dışı yolarla yurt dışına çıkmak isteyen 32'si çocuk 160 düzensiz göçmen ile 1 göçmen kaçakçısı yakalandı.

İzmir'de umut tacirlerine operasyon: 50'si çocuk 186 kişiyi kaçıracaklardı - 1. Resim

Ekipler aynı gün yine Foça ilçesi açıklarında içerisinde düzensiz göçmenlerin olduğu lastik botun motor arızası nedeniyle sürüklendiği ve yardım talebinde bulunulduğu bilgisinin alınması üzerine harekete geçti. Lastik bot içerisindeki 18'i çocuk 26 göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından kurtarıldı.

Karaya çıkartılan göçmenler, sağlık kontrolleri ve işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...