Tgrt Haber

Yine köpek dehşeti: Yaşlı adam ölümden döndü

Editör: Merve Yaz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
29 May 2024 15:27 - Güncelleme : 29 May 2024 15:38

Bir türlü çözülemeyen başıboş sokak köpeği saldırısının son durağı Nevşehir oldu. Ekmek almaya giden 58 yaşındaki Necati Dikici neye uğradığını şaşırdı. Bir anda 10 köpeğin arasında kalan yaşlı adamı yerlerde sürüklendi. Çevredeki vatandaşlar tarafından kurtulan adamın vücudunda çok sayıda yara oluştu.

Acıgöl ilçesinde kahvehane işleten 58 yaşındaki Necati Dikici, sabah evinden ekmek almak için çıktığı sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Çevredeki diğer köpeklerin de saldırısıyla yaklaşık 10 köpeğin arasında kalan Dikici, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtuldu. Hastaneye kaldırılan Dikici’nin vücudunun çeşitli bölgelerinde yaralar oluştu.

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU 

Gazetecilere açıklamada bulunan Necati Dikici “Ekmek almaya gidiyordum. Parkın yanında köpek saldırdı. Bir tanesi saldırdıktan sonra diğer köpekler de saldırdı. Yere düştüm. Karnımı, kollarımı parçaladılar. Artık sokağa çıkmaya korkuyorum. Haddinden fazla sokak köpeği var burada. Yetkililerden bu konuda çözüm bekliyorum" dedi.

'SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ'

Saldırıya uğrayan Dikici’nin yeğeni Doğan Karaman da, “Dayım fırına ekmek almaya gitmiş. Bir tane köpek saldırmış ondan sonra 8-10 tane olmuş. Yere yatırıp parçalamışlar, esnaflar kurtarmış. Yetkililerden önlem almasını bekliyoruz. Sokağa çıkamıyoruz. Okula giden çocuklar çok sıkıntı çekiyor. Devlet yetkililerinden rica ediyoruz bir an önce tedbir alınsın” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...