Tgrt Haber

Komşu iyice haddini aştı! Türk balıkçı teknesini paramparça ettiler

Editör: Merve Yaz / Kaynak: Anadolu Ajansı
11 Temmuz 2024 14:25 - Güncelleme : 11 Temmuz 2024 15:31

İlker Özdemir, teknesiyle balık avlamak için Gökçeada açıklarında bulunan Zürafa Kayalıkları mevkisinin 4 mil uzağına gitti. Bu sırada Yunan unsurları kendi botlarıyla, uluslararası sularda bulunan Özdemir'in teknesine çarparak hasar verdi. Büyük hasar alan teknenin sahibi Özdemir, "Mavi Vatan'dayız, uluslararası sulardayız. Geldiler hazmedemediler, vurdular. Maalesef kayığımız darbe aldı, kımıldayamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yunanistan, Mavi Vatan'da tahriklerini sürdürmeye devam ediyor. 

İlker Özdemir ve yanında bulunan oğlu Efe Özdemir, 112 Acil Sağlık hattını arayarak durumu bildirdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı 3 bot bölgeye sevk edildi.

Çarpmanın etkisiyle yavaş yavaş su almaya başlayan teknedeki su, Özdemir ve oğlu tarafından tahliye edilmeye çalışıldı.

Yunanlar iyice haddini aştı! Türk balıkçı teknesini paramparça ettiler - 1. Resim

"GELDİLER HAZMEDEMEYİP VURDULAR"

Bölgeye gelen Sahil Güvenlik ekipleri, teknedeki camların kırılması nedeniyle yaralanan Özdemir ve oğluna ilk müdahaleyi yaptı.

Daha sonra tekne, 2 Sahil Güvenlik Botu'na yedeklenerek Gökçeada'nın Kaleköy Limanı'na doğru yola çıktı.

Özdemir olaya ilişkin "Yunan botu teknemize kendi tekneleriyle vurdu. Kayığımız bu halde Allah'tan su almıyor. Zürafa Kayalıkları'na 4 mil uzaktayız. Mavi Vatan'dayız, uluslararası sulardayız. Geldiler hazmedemediler, vurdular. Takım çekerken bu haldeyiz ve kaçtılar. Maalesef kayığımız darbe aldı, kımıldayamıyoruz" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...