Tgrt Haber

Çin'in en büyük otomobil markalarından Chery, 3 modeliyle Türkiye pazarına giriyor

Editör: Okan Güleş / Kaynak: TGRT Haber
26 Ağustos 2022 14:30 - Güncelleme : 26 Ağustos 2022 14:33
Çin'in en büyük otomobil markalarından Chery, 3 modeliyle Türkiye pazarına giriyor
chery,otomobil

Üst düzey teknolojiye sahip otomobilleriyle ön plana çıkan Çinli marka Chery, SUV'nin ilgi odağı olduğu Türkiye pazarına üç modeliyle giriş yapıyor. Hazırlıklara başlayan marka, yatırımlarını da hızlandırdı.

Otomobil pazarında kıyasıya rekabet devam ederken, alanında uzmanlaşmış markalar global pazarlara açılarak daha da büyüyor. Çin'de 19 yıldır arka arkaya en fazla ihracat gerçekleştiren Chery, küresel stratejik planı kapsamında Türkiye pazarına girmek için yatırımlarını hızlandırdı.

2022 yılının son çeyreğinde Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Chery, bu kapsamda insan kaynakları ve yatırım çalışmalarına da başladı. Otomobil pazarında ses getirecek 3 SUV modeliyle karşımıza çıkacak şirket, son teknolojiyi de bu araçlarıyla sunacak. 

CHERY, 3 SUV MODELİYLE TÜRKİYE PAZARINA GİRİYOR

Chery’nin son 24 yılda temel teknolojiler konusunda Ar-Ge faaliyetlerine odaklanması, dünya genelinde 5 Ar-Ge merkezi açarak büyümesini sürdürmesinin sonucu olarak ‘Technology Chery’ konsepti gelişti. Otomotiv alanında 13 binden fazla patente onay alan Chery; geleneksel otomobil teknolojisinden yeni enerji çözümlerine, akıllı ağ bağlantısından yapay zekaya (AI) kadar birçok alanda kendini geliştirmiş ve ürünlerine adapte etmektedir.

Çin'in en büyük otomobil markalarından Chery, 3 modeliyle Türkiye pazarına giriyor

ÜSTÜN TEKNOLOJİSİYLE ÇİN'DE LİDER KONUMDA

Chery, fikri mülkiyet haklarına tamamen kendisinin sahip olduğu bağımsız bir motor teknolojisi olarak ACTECO serisi motorları geliştirdi. Bu motor serisi, yüksek performanslı motorlar alanında önemli ödüller kazanarak, ar-ge faaliyetlerinin daha da yoğunlaşmasını sağladı. Çin’de 10’dan fazla Ulusal Bilim ve Teknoloji İlerleme Ödülü alan Chery; Çin’deki En İyi 10 Yenilikçi İşletme ödülünü de kazandı.

 Çin’in dünyada 80’den fazla ülkeye ulaşan global markası Chery ilk aşamada ACTECO serisi 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUVmodelini Türkiye pazarına sunmayı planladığını açıkladı.

 Bu modellerden biri tamamen sportif coupe SUV modeli Omoda 5. Omoda’nın ‘Art in Motion’ adı verilen akışkan hatlara sahip tasarımının da dünyada oldukça ilgi çektiği biliniyor.

 5 koltuklu kompakt SUV modeli Tiggo 7 ve 7 koltuklu orta boy SUV modeli Tiggo 8 ise Türkiye pazarına girecek diğer modeller. Bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor.

Türkiye’de insan kaynakları ve bayileşme yatırımlarına da başlayan Chery, Çin’in en büyük global markaları arasında yer alıyor. İstanbul’da kurulacak genel merkez için deneyimli üst düzey yöneticilerle de anlaşan Chery, Türkiye pazarına 2022’nin son çeyreğinde girmeyi hedefliyor. Yurt dışında yeni girdiği pazarlar da birçok başarı elde eden ve yüksek satış rakamları yakalayan Chery, Türkiye otomotiv pazarına çok önem veriyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Nilgün Başlan27 Ağustos 2023 14:57

Sipariş vermek için adres ve ya tel no verilirse çok iyi olur.Almak istiyorum nereye başvuracağını bilemiyoruz.

Mücahit Arıkiz 24 Aralık 2022 20:09

Nezaman türkiye ye gelecek

Sonraki Haber Yükleniyor...