Tgrt Haber

CHP'de oda krizi: Kilitli kapıya polis müdahalesi

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Şubat 2024 17:42 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 18:19
CHP'de oda krizi: Kilitli kapıya polis müdahalesi
Chp,oda,kriz

CHP'de Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu ekipleri arasında makam odası paylaşımı yüzünden gerginlik yaşandı. Özel'in protokol müdürü Şükran Kütükçü, tahsis edilen odayı boşaltmayınca polis zoruyla tahliye edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yaşanan makam odası krizi, polis müdahalesiyle son buldu. Edinilen bilgilere göre, eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekibinde yer alan Şükran Kütükçü, kurultayda Özgür Özel'in tarafına geçince Özel tarafından protokol müdürü olarak görevlendirildi. Kütükçü'ye, daha önce CHP'li meclis idare amirlerinin kullandığı bir oda tahsis edildi.

TABELA İNDİRİLDİ

Ancak, CHP'li milletvekillerinin oylarıyla Meclis İdare Amirliği'ne Kılıçdaroğlu'na yakın Uğur Bayraktutan seçildi. Bayraktutan'ın da Kütükçü'ye verilen odaya yerleşmesi gerekiyordu. Meclis yönetimi tabelayı bile astı fakat Kütükçü ve parti yönetimi tabelayı indirdi ve odayı Bayraktutan'a teslim etmedi.

CHP'de oda krizi: Kilitli kapıya polis müdahalesi - 1. Resim

GERGİNLİK POLİS MÜDAHALESİYLE SON BULDU

Gerginlik artınca polis olay yerine çağrıldı. Kapıyı açmayı reddeden Kütükçü'nün odasına polis zoruyla girildi ve eşyaları tahliye edildi. Bu olay, CHP'de yaşanan iç çekişmeleri ve kutuplaşmayı bir kez daha gözler önüne serdi.

CHP’DE KRİZ BÜYÜDÜ

Bayraktutan'ın daha önce de CHP'li Meclis İdare Amirlerine verilen odaya geçmesi gerekiyordu. Meclis yönetimi de buna uygun olarak meclis idare amiri tabelasını odanın girişine astı. Ancak Şükran Kütükçü ve parti yönetimi o tabelayı indirdi. Ayrıca oda da Bayraktutan’a teslim edilmedi. Bunun üzerine Uğur Bayraktutan Meclis Genel Sekreterliğine başvurarak odanın boşaltılmasını istedi. Genel Sekreterlik de hem CHP grubuna hem de Şükran Kütükçü'ye gönderdiği yazıyla odanın boşaltılmasını istedi. Ancak yürütülen temaslardan sonuç alınamadı. CHP genel başkanı Özgür Özel ile Grup başkanvekili Ali Mahir Başarır da Kütükçü'nün odada kalmasına destek verdi.

CHP'de oda krizi: Kilitli kapıya polis müdahalesi - 2. Resim

Krizin çözülememesi üzerine Genel Sekreterliğin talimatıyla Meclis Polisi devreye girerek, odayı boşaltmak üzere harekete geçti. Ancak edinilen bilgilere göre, Şükran Kütükçü kendini odaya kilitledi ve polise de kapıyı açmadı. Meclis Destek Hizmetleri Personeli bunun üzerine makam odasının kapısını sökerek Kütükçü’yü odadan çıkarttı. Kütükçü, polis eşliğinde eşyalar toplanıp dışarıya alındı.

Yaşananların ardından Şükran Kütükçü'nün eşyaları tahliye edilerek oda Uğur Bayraktutan'ın danışmanlarına teslim edildi. Meclis Genel Sekreterliği ise bütün uyarılara rağmen odayı boşaltmayan ve başdanışman kadrosunda görev yapan Şükran Kütükçü hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...