Tgrt Haber

Türk kadınları teröre geçit vermiyor! Gündüz anne, akşam vatan nöbetinde

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
11 May 2024 10:01 - Güncelleme : 11 May 2024 10:02
Türk kadınları teröre geçit vermiyor! Gündüz anne, akşam vatan nöbetinde

8 yıldır Bingöl'de görev yapan güvenlik korucusu Erdem Feyzi, ''Çocuklarımı sevdiğim kadar vatanımı da seviyorum'' dedi.

Kahraman Mehmetçik sınırda teröre göz açtırmazken koruyucular da desteğini sürdürüyor. Terörle mücadelede Türk kadınları da önemli görevler üstleniyor. Bingöl’de yaşayan 34 yaşındaki 4 çocuk annesi Erdem Feyzi, 8 yıl önce başladığı güvenlik koruculuğu görevini ilk günkü sevdayla icra etmeye devam ediyor.

Türk kadınları teröre geçit vermiyor! Gündüz anne, akşam vatan nöbetinde - 1. Resim

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Ekinyolu Karakoluna bağlı olarak güvenlik koruculuğunu yapan anne Erdem Feyzi, nöbete gelmeden önce hem ev işlerini yapıyor hem de çocuklarıyla ilgileniyor. Evde çocuklarının yemeğinden ödevlerine kadar her şeyleriyle ilgilenen anne Erdem Feyzi, belirli periyotlarda karakola gelerek üniformasını giyip, ardından nöbet kulübesine gidiyor.

Türk kadınları teröre geçit vermiyor! Gündüz anne, akşam vatan nöbetinde - 2. Resim

''ASKER, POLİS, GÜVENLİK KORUCUSU OLMADAN OLMAZ''

Küçük yaşlarda terör olaylarından dolayı hem köylerinde hem de yakın akrabalarından şehit verdiklerini belirten Erdem Feyzi, yaşanan olaylardan sonra korucu olmaya karar verdiğini söyledi. Anne Erdem Feyzi, ''Çok ufak yaşlardaydım, terör vardı. Hiçbirimiz çok rahat bir şekilde dışarı çıkamazdık. Köyümüzde şehitlerimiz çok oldu, vardı. Kuzen tarafından şehit verdik. O dönemlerde sürekli bunu düşünüyordum; askerlerimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız olmadan olmuyor” diye konuştu.

Türk kadınları teröre geçit vermiyor! Gündüz anne, akşam vatan nöbetinde - 3. Resim

Eşinin de kendisine her zaman destek verdiğini aktaran anne Erdem Feyzi, ''8 yıl önce müracaatta bulundum, köy korucusu olarak kabul edildim. 8 yıldır bu mesleği yapıyorum, nöbetlerime gidip geliyorum. 4 çocuk annesi olarak çocuklarıma nasıl şefkatle, sevgiyle bakıyorsam aynı şekilde vatanıma, milletime hizmet ediyorum. Evde çocuklarımın başındayım, sonra görev başına geliyorum. Çocuklarımı sevdiğim kadar vatanımı da seviyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...