Tgrt Haber

Dini değerlere hakaret eden Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldı

Editör: Banu İriç / Kaynak: tgrthaber.com
16 Haziran 2024 18:21 - Güncelleme : 17 Haziran 2024 15:53
Dini değerlere hakaret eden Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldı

Youtube'da konuk olduğu programda dini değerleri aşağılayarak Hazreti Muhammed'e (sallallahu aleyhi ve sellem) hakaret eden Diamond Tema isimli kişi hakkında soruşturma başlatılarak program için erişim engeli istendi.

Katıldığı Youtube programında Hazreti Muhammed'e (sallallahu aleyhi ve sellem) hakaret eden Diamond Tema isimli kişi hakkında dini değerleri aşağılama suçundan soruşturma başlatıldı. Diamond Tema aynı isimle Youtube üzerinden yaptığı dini değerleri aşağılayan programlarla tanınıyor.

Cumhurbaşkanlığı'na bağlı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci gelişmeyi sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

"Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/ 2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi."

Dini değerlere hakaret eden Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldı - 1. Resim

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...