Tgrt Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde... Bu kez Adıyamanlı ailelerle bir araya gelecek

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: TGRT Haber
08 Şubat 2024 07:16 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 09:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde... Bu kez Adıyamanlı ailelerle bir araya gelecek
erdoğan,adıyaman,yerel seçim,aday

Deprem bölgesindeki ziyaretlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Adıyaman’da depremzede ailelerle bir araya gelecek ve 2 bin 798 konutun kurayla teslim törenine katılacak. Erdoğan'ın programında 9 ilçenin belediye başkan adayının tanıtım töreni da var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, deprem bölgesindeki ziyaretleri sürüyor. Erdoğan, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'dan sonra Erdoğan'ın bugünkü durağı ise Adıyaman olacak.

9 İLÇENİN ADAYINI AÇIKLAYACAK

Erdoğan'ın Adıyaman'da bugün önemli 3 gündemi var. Depremzede ailelerle bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan inşası tamamlanan 2 bin 798 konutun kurayla belirlenecek hak sahibi depremzedelere teslim edileceği törene katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman'da ilçe belediyelerinin aday tanıtım toplantısına da katılacak. Adıyaman'daki 9 ilçenin belediye başkan adaylarını açıklayacak.  

İKİ AYDA 75 BİN KONUT TESLİMİ

Adıyaman'da 2 bin 158'i il ve ilçe merkezlerinde, 640'ı kırsalda olmak üzere toplam 2 bin 798 konutun kurası çekilecek. Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'daki konutlarla birlikte hak sahiplerine teslim edilen deprem konutlarının sayısı 31 bin 374'e ulaşacak. 

İki ay içerisinde deprem bölgesindeki illerde 75 bin konut hak sahiplerine teslim edilecek.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...