Tgrt Haber

Seçim sonrası MHP'li Semih Yalçın'dan ilk yorum: Yüzde 10'u aştık, algı oyunlarını boşa çıkardık

Editör: Murat Makas / Kaynak: İHA
15 May 2023 14:59 - Güncelleme : 15 May 2023 15:06
Seçim sonrası MHP'li Semih Yalçın'dan ilk yorum: Yüzde 10'u aştık, algı oyunlarını boşa çıkardık
MHP,seçim,14 Mayıs

Son dakika haberi: Milliyetçi Hareket Partisi 14 Mayıs 2023 seçimlerine ilişkin ilk değerlendirmesini yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP, yüzde 10’u aşarak algı oyunlarını boşa çıkarmıştır. Partimizin üç hilalde simgelenen kurumsal kimliğinin gücüyle seçmen kitlesinin köklü ve sağlam yapısı, oy pusulasında parlamıştır” dedi.

14 Mayıs 2023 seçimlerine ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir açıklama geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, seçimler sonrasında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi'yle Milletvekili Genel Seçimleri’nin hassasiyet içinde tamamlandığını belirterek, şunları söyledi:

''Böylece Türk demokrasisi bir kez daha bütün âleme rüştünü ispatlamıştır. Siyasi ittifaklar ve adaylar arasında uzun zamandır iki koldan devam eden seçim yarışı; milletin şaşmaz ve değişmez hakemliği altında, güvenli bir ortamda hitam bulmuştur. Milletimizin olgunluk ve sağduyusu sayesinde bir demokrasi şöleni havasında geçen 14 Mayıs Seçimleri; bundan sonraki dönemlerde yapılacak halk oylamalarının selameti için de mesut bir işaret olmuştur. Resmî olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, yarışı açık ara önde tamamlamıştır. TBMM’de de Cumhur İttifakı çoğunluğu sağlamıştır. Sayın Erdoğan’ın, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci turda yine açık ara birinci geleceği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak seçileceği şimdiden belli olmuştur.''

YALANLARA BEL BAĞLAYANLAR TERS KÖŞEYE YATMIŞTIR

MHP’nin milletvekili sayısını artırarak nitelikli bir grupla ve üçüncü parti olarak TBMM’de yeniden temsil edilmeye hak kazandığının altını çizen Yalçın, ''Partimiz aleyhindeki algı çalışmalarının, düzmece kamuoyu yoklamalarının milletimiz nezdinde hiçbir değeri olmadığı görülmüştür. Muhalefet yanlısı ve temayül dolandırıcısı anket şirketlerince alacağı oy oranı baraj altında gösterilen MHP, yüzde 10’u aşarak algı oyunlarını boşa çıkarmıştır. Partimizin üç hilalde simgelenen kurumsal kimliğinin gücüyle seçmen kitlesinin köklü ve sağlam yapısı, oy pusulasında parlamıştır. Buna karşılık karanlıkta gölge oyunu oynayanlar, göğe merdiven dayamaya soyunanlar ve suya yazı yazanlar, sandığın altına gömülmüşlerdir. Her seçim sonunda olduğu gibi, MHP muarızı kamuoyu araştırma şirketleri ve bunların kuyruklu yalanlarına bel bağlayan çevreler yine ters köşeye yatmıştır. İktidarın değişmesini; kendilerine koltuklar, makamlar ve mevkiler verilmesini, hayali baharların gelmesini bekleyenlerin umutları, bir başka bahara kalmıştır'' açıklamasında bulundu.

''TEK ADAMLIK İDDİALARI ÇÜRÜMÜŞTÜR''

Seçimlerin galibinin Türk milleti olduğunu söyleyen Yalçın, şunları kaydetti:

“14 Mayıs akşamında tecelli eden millet iradesidir. Böylece millî iradenin önünde hiçbir beşerî gücün duramayacağı, onu hiçbir kuvvet ve kudretin yenemeyeceği bir defa daha gözler önüne serilmiştir. 14 Mayıs Seçimleri'nin sonuçları; icranın kararlılık, hız ve çevikliğinin devamı; yasamanın siyasi müessiriyetinin kalıcılığı, yargıda adaletin tecellisinin kâmilen yerleşmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Seçimlerde Cumhur İttifakı'na verilen oylar, zillet ittifakı sözcülerince Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye’yi her alanda tıkanmaya ve tek adamlığa götürdüğü iddialarını çürütmüştür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, modern bir yönetim anlayışı olarak halkın çoğunluğu tarafından benimsendiği anlaşılmıştır. 14 Mayıs Seçimleri; milletimizin beraberlik ve bekası, devletimizin birlik ve bütünlüğü, bin yılı aşkın coğrafyamızda hâkim olan kardeşlik hukukunun sürdürülmesi bağlamında bir dönüm noktasıdır.”

14 MAYIS 2023 SEÇİM SONUÇLARI

Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...