Tgrt Haber

İbrahim Günay Yazıları

Erdoğan’ın bayramda aldığı iki bomba karar!

Merhaba değerli okuyucum. Öncelikle Ramazan Bayramınızı kutluyorum. 

31 Mart seçimlerinin üzerinden henüz iki hafta bile geçmedi, ama sonuçları itibarıyla bazı partilerde beklenen revizyonlar için ilk adımlar atılmaya başlandı. Yerel seçimlerden ciddi bir yara alarak çıkan İYİ Parti’de, olağanüstü kongre kararı alındı. Meral Akşener’in de genel başkanlığa aday olmayacağı açıklandı. Türk siyaset tarihinde yeni bir sayfanın açılcağı bu karar konuşulurken, dün gece bomba bir kulis bilgisi aldım.

Evet Önümüzdeki günlerde siyaset sahnesinde bizleri yeni bir sayfa bekliyor…

Kulisimi köşemde sizinle paylaşmak için bugün de gün boyu bilgiyi teyid için uğraştım. Ve artık gönül rahatlığıyla sizinle paylaşabilirim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  31 Mart yerel seçimlerinde alınan kötü sonuç sonrası harekete geçme kararı aldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAYRAMDA ÇALIŞTI

AK Parti kaynaklarından edindiğim bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramda parti ile ilgili önemli konuları çalıştı ve kararını verdi. Erdoğan, önümüzdeki günlerde AK Parti’yi olağanüstü kurultaya götürecek. Evet Mayıs ayının sonuna doğru AK Parti’de olağanüstü kurultay yapılması bekleniyor. Kurultayda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek başına aday olması bekleniyor. Kurultay kararı ile yeniden parti genel başkanı seçilmesi beklenen Erdoğan, bir nevi güvenoyu almayı hedefliyor. 

KABİNEDE REVİZYON

Kaynağımdan aldığım bir diğer kulis bilgisi ise kabinede ciddi değişiklikler olacağı yönünde. Geçtiğimiz günlerde basına da benzer iddiaların yansıdığını, hatta isimlerin bile zikredildiğini görmüştük. Bu konuda isim vermeden şunu söyleyebilirim ki; kabinede de değişikliğe gidileceği kesinleşmiş görünüyor. Kabinedeki değişiklikler de partideki olağanüstü kurultaydan hemen sonra gelebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hamleleri ile hem partide yenilenme mesajı verecek hem de seçmene, 31 Mart seçimlerinde kendisine verilen mesajın alındığının geri bildirimini yapmış olacak.

İKİ HAMLE İLE ERKEN SEÇİM BEKLENTİLERİNİ SÖNDÜRECEK

31 Mart seçimleri sonrası AK Parti’de alınan beklenmedik sonuç sonrası, bir yandan da muhalefetin erken seçim çağrısında bulunabileceği konuşuluyordu. Bence Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine bir taşla iki kuş vuracak. Partisini olağanüstü kongreye götürerek yeniden genel başkan seçilecek olan Erdoğan, kabinede yapacağı revizyon ile de muhalefete erken seçim kapılarını da tamamen kapatmış olacak. 

Kalın sağlıcakla…

 

12 Nisan 2024
Nerede kalmıştık?

1 Ocak 2024’te başladığım tgrthaber.com.tr serüveninde okuyucumuz ile buluşturduğumuz ‘Seçim Özel’ ve ‘Ramazan Özel’ sayfalarımızdan sonra bir yenilik yapma fırsatı daha buldum.

18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümünde tgrthaber.com.tr’nin yazar sayfasını yayına alıyoruz.

Birbirinden değerli uzman isimler, artık sizler için yazacak.

Ben de haftada 2 gün sizinle olmaya çalışacağım. Bu süreçte siz değerli okuyucularımızın beni yalnız bırakmayacağından şüphem yok.

Gelelim şimdi ilk yazımıza…

Dün Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi sonrası çıkan olayları ülke olarak Netflix filmi izler gibi izledik.

Evet maalesef sadece biz izlemedik…

Tüm dünya, dün yapımcılığını Trabzonspor, Fenerbahçe ve TFF’nin üstlendiği filmi dakikalarca izledi.

Sabah da güne yabancı basının şu manşetleri ile uyandık:

  • Türkiye’de İşler Yine Ters Gidiyor

  • Rezalet Sınırları Aştı

  • Tekme ve Yumruklar Havada Uçuştu

  • Şoke Edici Sahneler

  • Galibiyetin Ardından Kaos

  • Taraftar Oyuncu Kavgası

  • Yabancı Madde Yağmuru ve Dayak!

Neyse ki ilk yazım olması hasebiyle efendiliğimi bozmaya niyetim yok.

Şimdi soruyorum size; ülkemizin tanıtımında bu derece önemli bir rol oynayan bu filme ödül vermek gerekmez mi!

Sadece buraya birkaç kelime bırakacağım ve bize o geceyi yaşatanlardan sırayla eksik gördüklerini almalarını bekleyeceğim.

Saygı, sevgi, dostluk, edep, haya, insanlık, erdem, kalite…

Kalın sağlıcakla…

 

 

 

18 Mart 2024