Tgrt Haber

Gazzeli çocukların yüzü bir nebze olsa güldü! Yürekleri ısıtan görüntüler

Editör: Fatimatüzzehra Maslak / Kaynak: Anadolu Ajansı
25 May 2024 13:25 - Güncelleme : 25 May 2024 13:26

İsrail'in katliamına maruz kalan Gazzeli çocukların yüzünü Türkler güldürdü. Yardım kolilerinden çıkan sürprizler ve kokteyl içecekleri Gazzeli çocukları heyecanlandırdı.

Türk Kızılayın Gazze'deki yerel ekipleri, yardım kolilerinden çıkan Kızılay maden suyuyla kokteyl hazırlayarak çocukları mutlu etti.
Türk Kızılayın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, çocukların mutlu anlarının görüntülerine yer verilerek, "İyiliğin olduğu yerde umutlar asla tükenmez. Gazze'den gelen bu video hepimizi çok mutlu etti.

GAZZELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ BİR NEBZE OLSUN GÜLDÜ!

Gazzeli Mokhtar, yardım kolimizden çıkan Kızılay maden suyu ile kokteyl yaparak içinde bulundukları bu en karanlık zamanlarda çocukların yüzünü güldürdü." ifadeleri kullanıldı. Türkiye, Gazze'ye bugüne kadar 11 gemi, 13 uçak ve karayoluyla 55 bin tona yakın yardım malzemesi gönderirken, bunların önemli kısmını gıda ürünleri oluşturdu. Türk Kızılayın bölgedeki 5 yerel ekibi ve gönüllüler, Türkiye'den gönderilen yardımların dağıtılmasında görev alıyor. Kızılay ayrıca, gönderilen yardımlarla işlettiği aşevinde günlük 10 bin kişilik sıcak yemek çıkarıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...