Tgrt Haber

Gazze için saygı duruşunda bulunan futbolcunun vatandaşlığı iptal ediliyor!

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Anadolu Ajansı
21 Kasım 2023 17:27 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 17:45
Gazze için saygı duruşunda bulunan futbolcunun vatandaşlığı iptal ediliyor!
İsrail,,Gazze,Filistin,,Miki Zohar,,,Ataa Jaber

İsrailli bakan Miki Zohar, Gazze için saygı duruşunda bulunan futbolcu Ataa Jaber'in vatandaşlığının iptalini talep etti.

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miki Zohar,Gazze için saygı duruşunda bulunduğu gerekçesiyle İsrail vatandaşı Filistinli futbolcu Ataa Jaber'in vatandaşlıktan çıkarılmasını istedi.

The Times of Israel'in haberine göre, hali hazırda Filistin Milli Takımı oyuncusu olan Jaber'in, 16 Kasım'da Lübnan'la oynanan futbol müsabakasında Gazze ile dayanışma saygı duruşuna katılması İsraillilerin tepkisini çekti.

Kültür ve Spor Bakanı Zohar, İçişleri Bakanı Moshe Arbel'e yazdığı mektupta Jaber'in vatandaşlığının iptal edilmesini talep etti.

"DÜŞMANLA KENDİNİ ÖZLEŞLEŞTİRDİ"

Zohar, Jaber'e yönelik "Maç sırasında, Jaber, İsrail tarafını görmezden gelerek, Gazze'deki kurbanlar için yapılan saygı duruşuna katılarak açıkça düşmanla kendini özdeşleştirdi." ithamında bulundu.

Jaber, daha önce de İsrail 21 Yaş Altı Milli Takımı ve Makkabi Hayfa Futbol Kulübü başta olmak üzere bazı İsrail kulüplerinde top koşturmuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...