Tgrt Haber

Demeç savaşları! Fenerbahçe paylaştı, Galatasaray'dan anında cevap geldi

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: TGRT Haber
28 Şubat 2024 17:30 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 18:15
Demeç savaşları! Fenerbahçe paylaştı, Galatasaray'dan anında cevap geldi
Fenerbahçe,Galatasaray,Dursun Özbek

Son dakika haberi... Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarına sert cevap verdi. Açıklamada, "Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz." ifadeleri yer aldı. Sarı-kırmızılı kulüp bu açıklamaya birkaç dakika sonra yaptığı paylaşımla yanıt verdi. İşte detaylar...

Fenerbahçe ile Galatasaray'ın şampiyonluk yarışı sadece sahada değil saha dışında da etkisini gösteriyor. İki kulüp de günlerdir birbirine yönelik sert açıklamalar yapıyor.

Bu açıklamaların bir yenisi bugün Dursun Özbek'ten gelmesinin ardından sarı-lacivertli kulüp bu sözlere cevap vermekte gecikmedi.

Resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlanan Fenerbahçe, Dursun Özbek'in sözlerine sert ifadelerle cevap verdi.

İşte Fenerbahçe'nin açıklaması:

"Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in Kulübümüz hakkında dün sarf ettiği bazı ifadeler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz.

"BAHSİ GEÇEN KULÜBÜN KÜLTÜRÜ KAYIRILMAYA DAYALIDIR"

Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır.

Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır.

3 Temmuz’un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır.

Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi Kulübün FETÖ’nün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi Kulübün ise bu saldırıdan istifade etmeye çalışarak,

“Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını” birbirine karıştırıyor.

"FENERBAHÇE ŞANLI TARİHİ BOYUNCU ŞAMPİYONLUK POSTERİNDEN OYUNCU SİLMEDİ"

Buradan bu şahsa bir kez daha hatırlatıyoruz;

Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden görüntü çıkarmak zorunda kalmadı.

Hatırlatmak zorundayız çünkü, en iyi bildikleri şekilde; ayıplarıyla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine, algı manipülasyon ve yalanlarla, pek çok konuda da olduğu gibi, kendilerinden bildikleri işi planlı şekilde başkasına yıkmaya çalışmaktalar.

Bu sebeple, dün sarf edilen sözleri bir “deli saçması” veya “ahmakça ifadeler” olarak değil, bilinçli bir tuzağın işaret fişeği olarak değerlendiriyoruz.

"SPORTİF REKABETE SONUNA KADAR İNANIYORUZ"

Hain bir örgütten öğrendikleri numaralarla Fenerbahçemize zarar verebileceğini düşünen başta Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz:

Hain FETÖ örgütüne karşı, camiasıyla tek başına ilk direnen ve alçakça emellerini kursaklarına tıkayan Fenerbahçemizin mücadele gücü ve kararlılığı ilk günkü gibi devam etmektedir.

Buna yeltenenler oldukça da bu şanlı camianın her bir mensubu geçmişten gelen azmiyle bu alçakça saldırıların sahipleriyle bugün de ilk günkü hırsıyla mücadele etmekten geri durmayacaktır.

Sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz.

Bununla birlikte Kulübümüzün DNA’sını Kurtuluş Savaşı’nın mücadele ruhu ve en zorlu şartlarda bile milli bütünlüğümüze ve değerlerimize sahip çıkma misyonu oluşturmaktadır.

DNA’mızdan gelen bu kuvvetli gücümüzle hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız.

Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GALATASARAY'DAN ANINDA YANIT GELDİ!

Galatasaray, Fenerbahçe'nin açıklama yayınlamasından dakikalar sonra bir paylaşım yaptı.

Sarı-kırmızılı kulüp paylaşımında, “Hiç boşuna uğraşmayın çünkü içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez." ifadelerini kullandı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...