Tgrt Haber
CANLI ANLATIM

Diyarbakır ve Mardin'de anız yangını büyüdü! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
21 Haziran 2024 23:15 - Güncelleme : 21 Haziran 2024 23:32

Son dakika haberi... Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangını rüzgarın etkisiyle giderek büyüdü. Yangınlarda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu öğrenildi. İçişleri Bakanı Yerlikaya yangının kontrol altına alındığını duyururken Adalet Bakanı Tunç ise yangına ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı. İşte anbean gelişmeler...

Canlı Anlatım Özeti
 • BAKAN KOCA DUYURDU! BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR
 • ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU
 • ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ
 • KAHREDEN YANGINLAR İÇİN SORUŞTURMA
 • YANGIN ALANI SABAH GÖRÜNTÜLENDİ
 • 5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
 • BAKAN ALİ YERLİKAYA DUYURDU: ÖLÜ SAYISI ARTTI
 • BAKAN KOCA: 44 KİŞİ ETKİLENDİ
 • DİYARBAKIR VALİSİ SU: KONTROL ALTINA ALINDI
 • MARDİN'DEKİ YANGIN KONTROL ALTINDA
 • YANGINDA YARALI YAKINLARI HASTANELERE AKIN ETTİ
 • MARDİN VALİLİĞİ: YANGIN MAZIDAĞI'NA ULAŞTI

21.06.2024 23:32

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır ve Mardin'e yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Diyarbakır ve Mardin'de, iki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12'ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5'inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5'i de Diyarbakır'da tedavi gören hastalarımızdan 3'ü entübe durumda. Bu vesile ile bir kez daha, olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

21.06.2024 15:21

BAKAN KOCA DUYURDU! BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, anız yangınında ölü sayısının 11'e yükseldiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangın sebebi ile 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
 
Diyarbakır ve Mardin sınırındaki köylerde yaşanan bu yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır’da 5 hasta yoğun bakımda, 4’ü entübe durumda. Şanlıurfa’da 1 hasta entübe olarak tedavi görüyor. Hastanelerimizde tedavisi süren toplam hasta sayısı 6.
 
Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 Ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirilmiştir. Bilindiği gibi, yangınlar ilgili birimlerce söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam ediyor."

Diyarbakır ve Mardin'de anız yangını büyüdü! Çok sayıda ölü ve yaralı var - 1. Resim


21.06.2024 14:11

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde çıkan anız ile örtü yangınında hayatını kaybeden 3 kişinin kimlikleri belli oldu. Korkunç yangında yanarak feci şekilde hayatını kaybeden vatandaşların Mehmet Buğdaycı (19), Abdurrahman Buğdaycı (18), İsmail Yardımcı olduğu belirlendi. Yangınla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sürüyor.


21.06.2024 12:45

ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ 

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınından kahreden bir haber daha geldi. Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi. 


21.06.2024 10:31

KAHREDEN YANGINLAR İÇİN SORUŞTURMA

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: "Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan ve geniş bir araziye yayılan anız yangınıyla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmıştır. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."


21.06.2024 07:15

YANGIN ALANI SABAH GÖRÜNTÜLENDİ

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında zarar gören alanlar görüntülendi. Yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına helikopterler de havadan destek oldu. Yangın kontrol altına alındı.

Diyarbakır ve Mardin'de anız yangını büyüdü! Çok sayıda ölü ve yaralı var - 1. Resim


21.06.2024 06:19

5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında 5 kişi hayatını kaybetti, 10'unun durumu ağır olmak üzere en az 44 kişi yaralandı.

Diyarbakır ve Mardin'de anız yangını büyüdü! Çok sayıda ölü ve yaralı var - 1. Resim


21.06.2024 03:30

BAKAN ALİ YERLİKAYA DUYURDU: ÖLÜ SAYISI ARTTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında Diyarbakır'da 3, Mardin'de 2 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Köksalan Mahallesi'nde saat 22.15'te anız ile örtü yangını olarak başlayan ve rüzgarın şiddetiyle Yazçiçeği, Bağrık ve Ağaçsever mahallelerini etkileyen yangının Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler mahalleleri istikametine doğru ilerlediğini belirtti.

Yangının ekiplerin ve vatandaşların yoğun çalışması sonucu tamamen kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Yerlikaya, yangında Diyarbakır'da 3, Mardin'de 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bakan Yerlikaya, "Yaralılarımızın tedavileri devam etmektedir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." ifadesini kullandı.


21.06.2024 03:25

BAKAN KOCA: 44 KİŞİ ETKİLENDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 5 kişinin hayatını kaybettiği yangından 10'u ağır 44 kişinin etkilendiğini bildirdi.

Yangın sebebiyle 35 ambulans ve 7 UMKE timinin görevlendirildiği bilgisini veren Koca, "Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadesini kullandı.


21.06.2024 03:08

DİYARBAKIR VALİSİ SU: KONTROL ALTINA ALINDI

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Vali Su'nun şu ifadelerine yer verildi:

"İlimiz Çınar ilçesi Köksalan kırsal mahallesinde anız ve örtü yangını olarak başlayan yangın, ekiplerimizin müdahalesiyle kontrol altına alınmıştır, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangında maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 9 yaralı vatandaşımızın tedavisi ise hastanelerde devam etmektedir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

Diyarbakır'da anız yangını kontrol edilemiyor! Vali acı haberi verdi: Ölüler var - 3. Resim


21.06.2024 02:37

MARDİN'DEKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun da AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu ile Mazıdağı Kaymakamlığı önünde yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi'nde başlayan, Mazıdağı ilçesinin Şenyuva, Yücedağ ve Yetkinler mahallelerine doğru ilerleyen yangının itfaiye, Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındığını belirtti.

Diyarbakır'da anız yangını kontrol edilemiyor! Vali acı haberi verdi: Ölüler var - 1. Resim

Yangına 41 araç ve 150 personelle müdahale edildiğini belirten Akkoyun, "Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangın dolayısıyla maalesef 1 vatandaşımız hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. 19 vatandaşımız yaralıdır. Bu 19 vatandaşımızın 5'i Diyarbakır'a, 2'si ise Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edilmiştir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Vefat eden vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Şehrimize ve ülkemize geçmiş olsun." dedi.


21.06.2024 02:13

YANGINDA YARALI YAKINLARI HASTANELERE AKIN ETTİ

Yaralıların yakınları Çınar Devlet Hastanesine gelerek endişeli bekleyişlerini sürdürdü.

Diyarbakır ve Mardin'de anız yangını büyüdü! Çok sayıda ölü ve yaralı var - 3. Resim


 21.06.2024 01:30

MARDİN VALİLİĞİ: YANGIN MAZIDAĞI'NA ULAŞTI

Mardin Valiliği, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinden ilerleyen yangının Mazıdağı’nda ulaştığı mahallelerde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin yaralandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi kırsal alanlarında başlayan yangının, Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallesi istikametine doğru ilerlediği, yangın bölgesine ilk andan itibaren itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı araçlar ve ekiplerin sevk edildiği belirtildi.

Diyarbakır'da anız yangını kontrol edilemiyor! Vali acı haberi verdi: Ölüler var - 1. Resim

Açıklamada, “Yangının çıkmasına müteakip Köksalan ve Yücebağ Mahalleleri arasında yangına müdahale etmeye çalışan bir 1 vatandaşımız vefat etmiştir, 10 vatandaşımız yaralanmış, yaralı vatandaşlarımız Mazıdağı Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalelerin ardından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Söz konusu yangını söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi.


21.06.2024 01:15

ANIZ YAKILMASIYLA ALEVLER BÜYÜDÜ

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde çıkan yangının anız ve örtü yangını olarak başladığı belirtildi.

Yer: Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...