Tgrt Haber

Kimse amacını anlayamadı: Yol üzerinde bulunan saksıların toprağını yerlere saçtı

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Şubat 2024 15:08 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 15:23
ısparta,

Isparta’da cadde üzerinde bulunan saksılardaki toprağı yola saçan şahsın ne yapmak istediğini kimse anlayamadı.

Kutlubey Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerinde 11 Ocak gecesi meydana gelen olayda, Durmuş E. isimli şahıs, Isparta Belediyesi tarafından Mimar Sinan Caddesi’ne dikilen saksılardaki toprakları yere saçtı. Kimsenin bir anlam veremediği o anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. 

"AMACINI ANLAYAMADIK"

Cadde üzerinde esnaflık yapan Barış Ercan, şahsın yapmış olduğu hareketlere anlam veremediğini belirterek, “Gece yol üzerinde topraklar olduğunu bir sosyal medya paylaşımında gördüm. Olayın tahmini saatlerini inceleyerek güvenlik kamerasından baktım ve görüntüdeki şahısın yapmış olduğunu gördüm. Kayıtlarını alıp emniyete gönderdim. Şahıs sebebini bilmediğimiz bir şekilde belediyemizin dikmiş olduğu çiçekleri yol boyunca yere atıyordu, amacını da anlayamadık zaten. İnsanlarımızın biraz daha aklı başında davranmalarını istiyoruz. Bunu yapabilen birisi başka şeyler de yapabilir, dükkanımıza zarar verebilir, insanlara da zarar verebilir. Bu konuda insanlardan biraz daha duyarlılık bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Görüntülerde şahsın cadde üzerinde bulunan saksılara yaklaşarak tek tek yola saçtığı ve gözden kaybolduğu anlar yer aldı. Çevredeki vatandaşların şahsı fark ederek izlemeleri güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Öte yandan, emniyet ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan şahsa “Kamu malına zarar verme” suçundan adli işlem yapıldığı öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...