Tgrt Haber

Korkunç depreme trafikte yakalandı! Dehşet anları kamerada

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
13 Şubat 2024 09:30 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 09:41
DEPREM,kahramanmaraş

 Kahramanmaraş merkezli depreme trafikte yakalanan vatandaş yaşadığı korku dolu anları anlattı. Sercan Bayraktar'ın son anda hayatta kaldığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depreme Sercan Bayraktar, trafikte yakalandı. Diş ağrısı nedeniyle nöbetçi eczaneden ilaç almaya giden Bayraktar, ölümden son anda kurtulduğu korkunç anlar anlattı. 

Eczanenin önüne geldiğinde otomobilinde depreme yakalanan Bayraktar, soğukkanlılığını koruyarak otomobilini güvenli alana çekti. Bayraktar’ın yaşadığı deprem anı ise güvenlik kamerasınca kaydedildi. Görüntülerde sürücünün depreme trafikte yakalandığı ve eczanenin olduğu binanın yıkıldığı görüldü.

"BİR KİŞİ KAÇTI, BİR KİŞİNİN DE ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİM"

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Bayraktar, “Görüntülerde görüldüğü üzere yukarıdan araç ile gelen kişi bendim. Ben iş yerimden mesaiden çıkmış dişim ağrıdığı için eczaneden ilaç alıp eve gidecektim. Trabzon Caddesi istikametinden merkez otobüs durağı istikametindeki eczaneye gidiyordum. Deprem başlamıştı ben aracın içinde olduğumdan pek hissedemedim. Eczane açık mı diye kafamı eğdim ve baktığım esnada camların patladığını gördüm. İçeride tüp patlaması zannettim. Öyle değildi ilerleyen dakikalarda acı bir şekilde gösterdi. Can havliyle direksiyonumu kırdım ve eczanenin bulunduğu bina aracımın bulunduğu alana yıkılmıştı. 5-10 saniye gecikme olsa direksiyonu kıramasam ya da şok haline girsem enkaz altında kalacaktım. Eczaneden bir kişinin dışarı doğru koştuğunu fark ettim ve daha sonra eczanenin içerisinde bir kişi daha kalmış ve hayatını kaybettiğini öğrendim. Çok acı günlerdi depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet kalanlara da sabırlar diliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...