Tgrt Haber

Down Sendromu araştırma merkezi açılacak

25 Aralık 2013 17:08
Down Sendromu araştırma merkezi açılacak
İstanbul Bilim Üniversitesi,Türkiye-Down Sendromu Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen merkez,

İstanbul Bilim Üniversitesi ve Down Türkiye-Down Sendromu Derneği işbirliğiyle, Down Sendromu Araştırma ve Uygulama Merkezi açılacak.

İstanbul Bilim Üniversitesi Grup Florence Nightingale Hastaneleri ve Down Türkiye-Down Sendromu Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen merkez, 27 Aralık'ta hizmete girecek. Şişli Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde faaliyete geçecek merkezde, öncelikle Türkiye'de, daha sonra da bölgesel ve global düzeyde Down Sendromlu (DS) bireylerin beden ve ruh sağlıkları ile yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik her türlü sağlık hizmeti, tıbbi tetkik ve tedavinin yanı sıra psikososyal rehabilitasyon sağlanacak. Merkezde yapılacak çalışmalar ve araştırmalar,
DS'li bireylerin hayat kalitesini yükseltme amacına yönelik gerçekleştirilecek. Ayrıca DS ile ilgili (hamilelik öncesi, süresi ve sonrası da dahil olmak üzere) merkeze başvuran ailelerle gerçekleştirilen tüm iletişim ve etkileşim sürecinde güncel ve gerçekçi bilgi, pozitif ve duyarlı bir yaklaşımla ailenin kararlarına saygı çerçevesinde verilecek.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...