Tgrt Haber
Tgrt Haber

Bayraktar TB2 için sürpriz adım: Bir ülke daha envantere katıyor

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber, Mepanews
24 Temmuz 2022 21:11 - Güncelleme : 24 Temmuz 2022 21:23
Bayraktar TB2 için sürpriz adım: Bir ülke daha envantere katıyor
Bayraktar TB2

Ukrayna'nın Rusya saldırıları karşısında sahaya sürdüğü Bayraktar TB2'ler için bir ülkenin daha adım attığı bildirildi.

Türk savunma sanayisinde en önemli projelerin arasında olan ve Rusya-Ukrayna savaşıyla sahada neler yapabildiğini gösteren Bayraktar TB2 için bir ülke daha harekete geçti.

Güney Asya ülkesi Bangladeş’in Türk heyetiyle yaptığı görüşmeler sonucunda Bayraktar TB2 satın alımında anlaşmaya vardığı iddia edildi. Türkiye'nin Bangladeş Büyükelçisi Mustafa Osman Turan Prothom Alo'ya verdiği röportajda, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri ve İHA üreticisi Baykar Teknoloji arasında imzalanan TB2 SİHA satın alımına değindi.

İŞ BİRLİĞİ SÜRÜYOR

Turan, "Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, Baykar ile TB2 SİHA alımı konusunda anlaşmaya vardı. Detayları veremem ancak Bangladeş ile Türkiye arasında İHA üzerinde bir iş birliği olduğunu doğrulayabilirim." dedi.

Bangladeş Devletten Devlete (G2G) İşbirliği Mutabakat Muhtıralarıkapsamında Türkiye'den birçok silah, askeri araç ve füze satın almıştı. Bangladeş'in Türkiye Büyükelçisi Mesud Manan ise geçtiğimiz aylarda Türkiye üretimi İHA'ların uluslararası standartlar çerçevesinde üretildiğine değinmiş ve gelecekte ülkesinin silahlı kuvvetleri için modern ekipman alımına açık olduklarının sinyalini vermişti.

Baykar üretimi Bayraktar TB2 tipi insansız hava araçları birçok Afrika ülkesinde kullanılıyor.

Kaynak: TGRT Haber, Mepanews
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...