Tgrt Haber

Gülme gazı kullanan 24 yaşındaki genç kadın öldü

Editör: Furkan Günler / Kaynak: Ajanslar
28 Şubat 2024 19:15 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 19:16
Gülme gazı kullanan 24 yaşındaki genç kadın öldü
,İngiltere,Kadın

İngiltere'de 24 yaşındaki Ellen Mercer, gülme gazı kullanmasından sonra "ani ve beklenmedik bir kardiyo-solunum yetmezliği" geçirdi. Hastaneye kaldırılan genç kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sağlık görevlileri "nörolojik tehlike belirtileri" tespit etmiş ve yapılan testler sonucunda, gençlerin tercih ettiği parti uyuşturucusu nitröz oksidin (gülme gazının) ciddi dolaşım ve solunum sorunlarına yol açtığı ortaya çıkmıştır.

Yapılan otopsi sonucunda, ölümün altında yatan nedenin gaz kullanımına bağlı "uzun vadeli komplikasyonlar" olduğu açıklandı. 

The Mirror gazetesinde yer alan habere göre, Berkshire yargıcı Hannah Godfrey soruşturmanın açılışında şunları söyledi:

Gülme gazı kullanan 24 yaşındaki genç kadın öldü - 1. Resim

"Mercer'ın azot oksiti uzun vadeli kötüye kullanım geçmişi vardı. Bağımlı hale geldiğini tahmin ediyoruz"

Gülme gazı kullanan 24 yaşındaki genç kadın öldü - 2. Resim

"GERÇEKTEN GÜZEL VE NAZİK BİR RUH"

Mercer, arkadaşları ve ailesi tarafından "Onunla tanışacak kadar şanslı olan herkes tarafından özlenen" ve "gerçekten güzel ve nazik bir ruh" olarak tanımlandı.

"BENİ TERK ETMENE HAZIR DEĞİLDİM"

54 yaşındaki annesi Sharon Cook, kızının ölümüne ilişkin "Seni çok özlüyorum sevgili kızım. Umarım babam ve büyükannem sana iyi bakıyordur. Beni terk etmene hazır değildim" ifadesinde bulundu.

Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...