Tgrt Haber
 - Rick Slayman vefat etti!
12 Mayıs 2024 - 23:02

Domuz böbreği nakli umutları söndü: Rick Slayman vefat etti!

ABD’de domuzdan böbrek nakledilen ilk insan hayatını kaybetti. Slayman'ın ailesi ve Massachusetts Hastanesi tarafından hastanın vefatıyla ilgili açıklama geldi.
Sağlık - Sağlık
12 Mayıs 2024 - 03:40

Kanser vakaların yüzde 40'ı kilolardan! Yapılan araştırma korkunç gerçeği ortaya koydu

Aşırı kilo alımının götürdüğü obezite hastalığının kansere götürdüğü İsveç'te yapılan araştırmayla ortaya konuldu. Obezite sebebiyle en çok görülen kanser türleri de açıklandı.
Sağlık - Sağlık
11 Mayıs 2024 - 06:22

MHRS onaylı sistemine bir uygulama daha sırada! 6 ay sonraya gün veriliyordu

Devlet hastanelerine internetten MHRS üzerinden randevu alınırken yaşanan sıkıntılara Sağlık Bakanlığı el attı. Şimdi sırada MR, tomografi ve ultrason gibi tetkiklerde aylar sonrasına randevu verilmesinin önüne geçilebilecek bir düzenleme geliyor.
Sağlık - Sağlık
10 Mayıs 2024 - 14:56

Nisan ve Ekim ayları arasına dikkat! Kene ölümlere neden oluyor

Uzmanlar ölümlere neden olan kene ısırmalarına bağlı Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığının havaların ısınmaya başlamasıyla Nisan ve Ekim ayları arasında çok sık görüldüğü uyarısında bulundu.
 - Bakan Koca duyurmuştu! Pazartesi başlıyor...
10 Mayıs 2024 - 10:29

Bakan Koca duyurmuştu! Pazartesi başlıyor... İşte adım adım MHRS onaylı randevu sistemi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada hastanelerdeki randevu sistemine ilişkin 13 Mayıs Pazartesi günü yeni bir dönemin başlayacağını duyurmuştu. Peki, MHRS onaylı randevu nedir? Yeni sistem ne zaman başlıyor? İşte 10 soruda onaylı randevu dönemi...
Sağlık - Sağlık
09 Mayıs 2024 - 14:10

Tıp dünyasında çarpıcı gelişme!

İngiltere'de yaşayan duyma engelli bir kız çocuğu, çığır açıcı nitelikte bir gen tedavisi ile işitme cihazı olmadan duymaya başladı
 - MHRS'de yeni dönem!
09 Mayıs 2024 - 13:27

MHRS'de yeni dönem! Onaylı Randevu Sistemi başlıyor: Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor... Onaylı Randevu Sistemi'ni 'hayırlı olsun' diyerek duyuran Bakan Koca, 65 yaş üstü ve kanser hataların bu sistemden muaf olacaklarını söyledi. Peki MHRS'de yeni dönem olan 'Onaylı Randevu Sistemi' nasıl işleyecek? İşte detaylar...
 - Bilim insanlarından bağırsak canavarı uyarısı
09 Mayıs 2024 - 09:50

Kıyma ve taze cevizde koli basili bakterisi tespit edildi! Bilim insanlarından bağırsak canavarı uyarısı

Bilim insanları son 3 aydır kıyma ve taze cevizlerde koli basili adlı bakterileri tespit ettiklerini duyurdu. Özellikle Amerikalılarda 265.000 kişide bulunan bu bakterilerin diğer ülkelerde de olduğu açıklandı.
 - 47 ilaç geri ödeme listesine alındı
09 Mayıs 2024 - 09:46

Son dakika! SGK duyurdu: Aralarında kanser tedavisinde kullanılan 47 ilacı geri ödeme listesine alındı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 8'i kanser ilacı olmak üzere 10'u yerli toplam 47 ilacı geri ödeme listesine aldı. Resmi gazetede yer alan duyuruda; 12 adet kanser ilacının da ödeme alanları genişletilerek yeni tedavi seçenekleri olarak hastaların erişimine sunulduğu aktarıldı.
 - Otomobillerde tehlikeli kimyasallara dikkat!
08 Mayıs 2024 - 20:35

Otomobillerde kansere yol açan tehlikeli kimyasallara dikkat!

Otomobillerdeki alev geciktirici kimyasallar kanserojen maddeler yayıyor. Araç içi hava analizleri, alev geciktiricilerin koltuk döşemelerinde yayılan kanserojen maddeler içerdiğini gösterdi. Araştırmacılar, sürücülerin bu kimyasallara maruz kalma riskini artıran yaz aylarında tehlikenin daha büyük olduğunu vurguladı.
Sağlık - Sağlık
08 Mayıs 2024 - 09:45

Tehlikeli olduğunu itiraf etmişti! AstraZeneca, Kovid aşısını geri çekti

Dönemin İngiltere Başbakanı Boris Johnson tarafından "İngiliz biliminin zaferi" olarak nitelendirilen AstraZeneca aşısı, şirketin ölümcül yan etkileri kabul etmesinin ardından dünya çapında geri çekildi.
Sağlık - Sağlık
08 Mayıs 2024 - 03:00

Ankara'da 7/24 poliklinik hizmeti uygulaması iddiasına açıklama

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz uzman hekimi bulunacağı iddiasına açıklama geldi.
 - Koronavirüsün en yeni varyantı
07 Mayıs 2024 - 14:24

Amerika FLiRT virüs alarmına geçti! Koronavirüsün en yeni varyantı

Koranavirüsün son ve en yeni varyantı FLiRT virüsü alarmı Amerika'da verildi. Amerika Enfeksiyon Hastalıkları Derneği, artan vaka oranlarının endişeye yol açtığını bildirdi.
 - Canan Karatay tüketmeyin dedi!
07 Mayıs 2024 - 11:29

Canan Karatay tüketmeyin dedi! Kaju antidepresan ilacı çıktı

Kalp ve iç hastalıkları uzmanı Canan Karatay'un sakın tüketmeyin dediği kaju doğal psikoloji ilacı çıktı. Kajunun antidepresyon etkisi olduğunu söyleyen uzmanlar, günlük 10 tane tüketmenin depresyon ve halsizlik gibi sağlık sorunlarını önlediğini açıkladı.
Sağlık - Sağlık
06 Mayıs 2024 - 12:14

Depresyondan da ağır! Bu belirtiler varsa dikkat

Depresyon belirtilerinizi gizlemek için her şey normal seyrinde gidiyor gibi davranıyorsanız ‘yüksek işlevli depresyon’a yakalanmış olabilirsiniz. Uzman isim depresyonda olmayan kişilerin bile kendisiyle özdeşleştirebildiği yüksek işlevli depresyonla ilgili uyarılarını sıraladı.
Sağlık - Sağlık
06 Mayıs 2024 - 11:47

Şehirlerin en büyük düşmanı: Trafik

Uzmanlar hava kirliliğinin insan kaynaklı emisyonlar ile kentlerdeki sanayi, evsel ısınma ve trafikten kaynaklandığına dikkat çekti. Ayrıca havadaki kirliliğin sağlık giderlerinde de artışa neden olduğunu vurguladı.
Sağlık - Sağlık
03 Mayıs 2024 - 17:17

Diş hekimi tedaviyi yanlış uyguladı tazminat yöntemi şaşırttı

Bayburt'ta yanlış diş tedavisi uygulayan hekime ilginç bir ceza kesildi. Mağdur hastanın teklifiyle ilginç bir yöntemde uzlaştılar
Sağlık - Sağlık
03 Mayıs 2024 - 10:36

Mehmet Öz'den bel inceltme tavsiyeleri: Bu 3 besini yiyen kilo veriyor!

Dünyaca ünlü doktor Prof. Dr. Mehmet Öz, Ankara'da yaptığı konuşmasında kilo vermenin püf noktalarını anlattı. Asıl önemli olanın bel inceltme olduğunu söyleyen Öz 3 besini yiyenlerin kilo almadığını söyledi.
Sağlık - Sağlık
02 Mayıs 2024 - 09:19

Yaza formda girmek için çok önemli tüyolar!

Uzmanlar sürede ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolarından kurtularak yaza formda girmek isteyenlere yardımcı olacak etkili ipuçlarını sıraladı.
Sağlık - Sağlık
01 Mayıs 2024 - 10:39

Yıllar sonra gelen itiraf! AstraZeneca Kovid aşısındaki yan etkiyi kabul etti

150'den fazla ülkede yaygın olarak kullanılan aşının üreticisinden yıllar sonra şok eden itiraf geldi. AstraZeneca, aşının nadir bir yan etkiye sahip olabileceğini kabul etti.
Sona Git