Tgrt Haber
Sağlık - Sağlık
29 Mart 2024 - 14:14

Japonya salgını korkuttu! Uzmanlar uyardı... Bu belirtilere dikkat!

Japonya'da hızlı yayılan ölümcül tehlikeli bakteriyel enfeksiyon salgını vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Uzmanlar salgın hakkında önemli uyarılarda bulundu.
Sağlık - Sağlık
29 Mart 2024 - 09:39

Bilim insanlarından net uyarı! "Orucu yanlış tutuyorsunuz"

Bilim insanları orucun vücuda olan faydaları olduğunu kanıtlayan çalışmanın üzerine özellikle oruç tutanları uyardı. İftar ve sahur saatlerine dikkat çeken bilim insanları tüketilen porsiyonların normal beslenmenin 2 katına çıktığını ifade ettiler. İşte bilim insanlarından oruç tutarken yapılan hataların detayları..
Sağlık - Sağlık
28 Mart 2024 - 16:54

Quick Sigorta’dan, Nörodejeneratif Hastalıklar Sempozyumu'na tam destek

Quick Sigorta, sağlık alanındaki önemli araştırmaları ve bilimsel etkinlikleri desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda, Nörodejeneratif Hastalıklar Derneği'nin düzenlediği Üçüncü Nörodejeneratif Hastalıklar Sempozyumu'na sponsorluk sağlayarak, bilimsel gelişmelere ve bilgi paylaşımına katkıda bulundu.
Sağlık - Sağlık
27 Mart 2024 - 13:09

Boyunuz kısaysa dikkat! Kalçanızda problem olabilir: 6 santimetre birden...

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Abdurrahim Navat'ın yaptığı kalça çıkığı ameliyatı ile hastanın boyu 6 santimetre uzadı.
Sağlık - Sağlık
27 Mart 2024 - 12:17

Ramazan ayında ağız kokusu ve halsizlik çekenlere tavsiye: En çok tercih edilen bitki oldu

Ramazan ayında ağız kokusu, sindirim problemleri ve halsizlik gibi problemleri ortadan kaldıran kakule aktarcılarda en çok tercih edilen bitki oldu.
Sağlık - Sağlık
27 Mart 2024 - 10:12

Ramazan’da sindirim problemi yaşamak istemiyorsanız dikkat! İşte 10 altın formül...

Uzmanlar Ramazan ayında beslenmenin önemine dikkat çekerek hazımsızlık yaşamamak için önemli uyarılarda bulundu.
Sağlık - Sağlık
27 Mart 2024 - 08:42

Demans riskini azaltan araştırma: İnsan beyni kademeli olarak büyüyor

Yeni araştırmalara göre insan beyninin boyutu zaman içinde kademeli olarak artıyor ve bu durum, genç nesillerde demans riskini azaltabilir.
Sağlık - Sağlık
27 Mart 2024 - 08:01

İstediğini yiyeceksin ama kilo almayacaksın! Diyet yapmak tarihe karışabilir...

Uzmanlar, tek bir genin kapatılmasının insanların şişmanlamadan istedikleri her şeyi yemelerine olanak sağlayabileceğini öne sürüyor. Bu gen üzerinde gerçekleştirilecek çalışmalar obezite tedavisi için de kullanılabilecek.
 - Erkekler bu kez solladı
26 Mart 2024 - 12:01

Kadın hastalığı diye biliniyordu! Erkekler bu kez solladı

Yapılan araştırmalarda erkekler kadın hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. İlk keşfedildiğinde kadın hastalığı olarak geçen temizlik takıntısı son 5 yıldır erkeklerde daha yaygın görülmeye başladı. İşte temizlik hastalığının nedenleri..
Sağlık - Sağlık
26 Mart 2024 - 11:59

Bu otla sigarayı bırakmak mümkün! Duyan almaya koşuyor

Sigarayı bırakmak isteyenler Karabaş otu sayesinde sigara ihtiyacını azaltıyor. Özellikle ramazan ayında kullanılan karabaş otunun faydaları ise saymakla bitmiyor.
 - Günde 3 defa koklayın
26 Mart 2024 - 10:32

Ofis çalışanlarına oruç uyarısı! Burnunuzun dibinden ayırmayın: Günde 3 defa

Ofis ortamında oruç tutan çalışanlar için süre oldukça zorlu geçerken uzmanlardan peşi sıra tavsiyeler geldi. Uzmanlar baş ağrısı ya da açlık susuzluk olasılığını yüksek oranda yaşayan ofis çalışanlarına çay ağacı yağını önerdi. İşte çay ağacı yağının oruca etkileri...
Sağlık - Sağlık
25 Mart 2024 - 10:35

Reflü hastalığı olanlar sahur ve iftarda dikkat!

Uzmanlar reflü hastalığı olanların sahur ve iftarda fazla yemekten kaçınması gerektiğini söyledi.
 - Veremde bu belirtilere dikkat!
24 Mart 2024 - 17:56

Uzmanlar ‘bulaş riski’ için uyarıyor: Veremde bu belirtilere dikkat!

Uzmanlar verem hastalığı için uyarıyor. Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Burcu Turan, verem hastalığının (tüberküloz) insandan insana hava yoluyla bulaşabilen, öncelikle akciğer olmak üzere diğer tüm organlarda hastalık oluşturabilen bulaşıcı bir hastalık olduğunu vurguladı.
 - Suç Ramazan Pidesinin!
23 Mart 2024 - 16:05

Oruçluyken sürekli acıkıyorsanız... Suç Ramazan Pidesinin olabilir!

Ramazan ayının ortasına gelmişken bile halen açlığa alışamayanlara kötü haber Ramazan Pidesinden geldi. Uzmanlar Ramazan pidesini kadraja aldı. Peki ramazan pidesi neden acıktırır? İşte detaylar...
 - Kadınların yüzde 80'inde var
23 Mart 2024 - 12:31

İlk kez 1915 yılında keşfedilen bağımlılık! Kadınların yüzde 80'inde var

Milyonlarca insanda olan alışveriş bağımlılığını hafife alınacak bir hastalık olmadığını uzmanlar ilk kez açıkladı. Bir insanın psikolojik ve fizyolojik sorunlarını artıran alışveriş bağımlılığı ilk kez 1915 yılında keşfedildi.
 - Zehri denendi, sonuçlar olumlu!
23 Mart 2024 - 12:12

Kanser tedavisinde umut veren gelişme! Zehri denendi, sonuçlar olumlu!

Doç. Dr. Nurçin Killi, son yıllarda Akdeniz ve Ege kıyılarında sayıları her geçen yıl artan denizanalarının zehrini laboratuvar ortamında izole ederek kanser hücrelerinde denediklerini ve olumlu sonuçlar aldıklarını açıkladı.
 - Kulak, burun ve eller çürüyor
22 Mart 2024 - 18:13

Orta Çağ virüsü hortladı! Kulak, burun ve eller çürüyor

Orta Çağın en yaygın virüslerinden biri olan cüzzam ABD'de yeniden görüldü. Vaka sayısındaki artış nedeniyle ABD alarma geçti.
 - Anadolu kadınlarının gizli şifası!
22 Mart 2024 - 12:25

Orucu açtıktan sonra çay ve kahve içmeyin! Anadolu kadınlarının gizli şifası: Limonlu süt

İftarı açar açmaz çay ve kahve benzeri kafein içecekleri tüketmek kas sisteminde kayba neden olur. Uzmanlar bu yüzden limonlu sütü önerir. C vitamini bakımından zengin olan limonlu süt hakkında merak edilenler.
Sağlık - Sağlık
22 Mart 2024 - 11:28

İftarda çorba içtikten sonra ara verin

Beslenme ve Diyet Uzmanı Pakize Gizem Akgül, oruç tutanların dikkat etmedikleri takdirde yaşayabilecekleri sindirim problemlerine değindi. Akgül, “İftarda su ile orucunuzu açın. Sonrasında ise hafif bir çorba içip yemeğe ara verebilirsiniz.” dedi.
 - İftar akabinde çıkan ağrılara son
21 Mart 2024 - 19:16

Cayır cayır yanan mide yanmasını anında kesiyor! İftar akabinde çıkan ağrılara son

Hassas midesi olanlar özellikle iftar sonrası mide yanması şikayetleri artar. Mide yanması herkeste görülen bir rahatsızlıktır ancak yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkiler. İşte cayır cayır yanan mide yanmasını anından kesen
Başa Dön Sona Git