Tgrt Haber
Otomobil - Otomobil
05 Ocak 2022 - 13:27

TOGG'a rakip olacak: Teknoloji devi Sony, elektrikli SUV modelini tanıttı

Akıllı telefonları, kameraları ve pek çok elektronik cihazları ile tanınan Sony, elektrikli araç (EV) piyasasına adım atıyor. Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği CES 2022’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) sahne alan Sony, yeni EV prototipi Vision S 02’yi tanıttı.
Otomobil - Otomobil
04 Ocak 2022 - 22:39

İşte sır gibi saklanan TOGG Sedan: Tanıtımdan önce görüntüleri sızdı

Türkiye'de yerli ve milli üretimle geliştirilen TOGG seri üretim için hazırlanıyor. TOGG modellerinin çeşitlendirilmesi için de çalışmalar hızla sürüyor. Tanıtım toplantısında 5 farklı modelde üretileceği duyurulan TOGG'un Sedan modeli için heyecanlandıran bir paylaşım videosu gelmişti. Sedan modelin karanlık ve kısa görüntüleri merakla izlenirken modelin detaylı görüntüleri sızdırıldı. Görüntülerde modelin ilk prototipinden oldukça farklılaştığı görülüyor.
Otomobil - Otomobil
04 Ocak 2022 - 12:13

TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım: Yeni model mi geliyor?

ABD’de CES 2022 fuarına katılacak olan yerli otomobil TOGG’dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Paylaşılan kısa videoda kullanılan görüntülerdeki aracın ‘sedan modele ait olduğu ve yeni bir tanıtımın gelebileceği’ konuşulmaya başlandı.
Otomobil - Otomobil
01 Ocak 2022 - 17:30

TOGG için bir fabrika daha: Dışa bağımlılığı azaltacak

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Bursa'nın Gemlik ilçesinde batarya hücresi ve modül üretimi fabrikası açıyor. Çin merkezli enerji devi Farasis ortaklığındaki Siro şirketi ile birlikte hareket edecek TOGG, proje bazlı devlet desteğinden yararlanarak bölge istihdamına büyük katkı sağlayacak.
Otomobil - Otomobil
27 Aralık 2021 - 14:18

TOGG'dan haber var! Üretim hatlarının kurulumu başladı

Togg'un Gemlik tesisinde boyahane ve gövde bölümlerinin hat kurulumu ile robotik üretim entegrasyon çalışmalarına başlandı. 2022 sonunda seri üretime geçecek akıllı fabrikada 250 robot görev yapacak. C-SUV, 2023'ün ilk çeyreğinde satışa çıkacak.
Otomobil - Otomobil
23 Aralık 2021 - 11:55

TOGG tesislerinde 'turkuaz renkli robotlar' dikkat çekti

Yıl sonunda ilk elektrikli otomobilini yollara çıkarmaya hazırlanan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), otomobilin üretileceği Gemlik fabrikasından son görselleri paylaştı.
Otomobil - Otomobil
21 Aralık 2021 - 17:45

TOGG yeni logosuyla ABD'de

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, 5-8 Ocak tarihlerinde Las Vegas'ta düzenlenecek CES fuarında ilk kez uluslararası sahnede yer alacak. Turkish Cargo, fuara katılacak yerli otomobil TOGG'u, Amerika Birleşik Devletleri'ne götürecek.
Başa Dön