Tgrt Haber
 - NASA'dan bilim dünyasını sarsan keşif
13 Haziran 2024 - 09:16

James Webb'den bilim dünyasını sarsan keşif! Uzmanlar 'Düşündüğümüzden daha hızlı' dedi

James Webb Uzay Teleskobu (JWST), evrenin erken dönemlerinde Samanyolu benzeri sarmal galaksilerin sanılandan daha yaygın olduğunu keşfetti.
 - X (Twitter) beklenen özelliğini aktif etti
12 Haziran 2024 - 21:59

X (Twitter) beklenen özelliğini aktif etti! Artık kimse ulaşamayacak 

X (Twitter), platformdaki beğenilerin gizlendiği özelliğini aktif etti. X haberi, "Beğenilerin artık gizli" başlığı ile kullanıcılara haberi duyurdu. 
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 17:30

Dünyaca ünlü kulaklık firması havlu attı... Artık yeni model üretmeyecek

Jabra, Elite 10 ve Elite 8 Active kulaklıklarını tanıttıktan sonra tüketici kulaklıkları pazarından tamamen çekildiğini açıkladı.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 16:24

iPhone'larda yeni dönem: Şebeke çekmese bile mesaj gönderip alınabilecek

Apple, "Uydu ile Acil SOS" özelliğini, iOS 18 ile birlikte iMessage'a entegre ederek genişletiyor. Bu sayede kullanıcılar, şebeke çekmese bile mesajlaşabilecek.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 15:47

Google, telefon hırsızlığının önüne geçecek özelliği kullanıma sundu

Google, akıllı telefon kullanıcılarının güvenliğini artırmak için "Hırsızlık Modu"nu duyurdu. Bu özellik, cihazın çalınması durumunda otomatik olarak kilitlenerek verilerinizi koruyor.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 15:10

Google yetkilileri, TBMM'yi bilgilendirecek: Gündemde 'dijital telif' konusu var

Google yetkilileri, 25 Haziran 2024 tarihinde TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nun huzuruna çıkacak. "Dijital telif" gündemiyle toplanacak olan Komisyon, Google'ın bu konudaki görüşlerini alacak.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 14:02

Spotify'a zam geliyor: 'Kayıpsız ses' özelliği pahalıya patlayacak!

Spotify, yeni bir abonelik paketi olan "Supremium" ile kullanıcılara Hi-Fi (kayıpsız) ses kalitesinde müzik dinleme imkanı sunmayı planlıyor. Fakat bu özelliğin fiyatı can sıkacak gibi duruyor.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 13:31

HTC geri döndü! U24 Pro akıllı telefon modeli resmen tanıtıldı

HTC, uzun bir aranın ardından U24 Pro modeliyle akıllı telefon pazarına geri döndü. Sanılanın aksine, amiral gemisi değil orta seviye bir cihaz olarak geldi. Fiyatı 500 doları aşan HTC U24 Pro özellikleri resmen açıklandı.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 13:19

CANiK öne çıkaracağı konseptlerle Paris’e imzasını atacak

Türk savunma sanayisinin lider şirketi CANiK ve Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketleri, Paris’te düzenlenen dünyanın en prestijli savunma sanayii buluşmalarından EUROSATORY’de 17-21 Haziran’da yerini alacak.
 - Yerli yazılımlarla gücüne güç katıyor!
12 Haziran 2024 - 13:14

Türk savunma sanayisi dijitalleşme ile atağa geçti, yerli yazılımlarla gücüne güç katıyor

Dijitalleşme alanında önemli adımlar atarak rekabet gücünü artıran Türk savunma sanayisinde yerli yazılımların gücü ve endüstri 4.0 teknolojileri, sektörde büyümeyi destekliyor.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 12:28

Yapay zeka, Apple'ı uçuşa geçirdi! Hisselerde rekor artış kaydetti

Apple, WWDC konferansında duyurduğu yapay zeka özellikleri ve OpenAI ile ortaklığı sayesinde hisse değerini artırarak NVIDIA'ya kaptırdığı "dünyanın en değerli ikinci şirketi" ünvanını yeniden kazandı.
 - Beynimizin 'gizli gücü' ortaya çıktı
12 Haziran 2024 - 11:28

Beynimizin 'gizli gücü' ortaya çıktı! Uyurken bile boş durmuyoruz

Yeni bir araştırmaya göre, beynimiz uyku esnasında geleceği planlıyor. Bilim insanlarının hayvanlar üzerinde yaptığı deney, insan beyni hakkında şaşırtıcı gerçeği ortaya çıkardı.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 11:08

Genç Mühendisler TEKNOFEST Kuantum Hackathon yarışmasında buluşuyor

TEKNOFEST, genç mühendis adaylarının motivasyonlarını, hayal güçlerini ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek için TEKNOFEST Kuantum Hackathon Yarışması düzenliyor.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 10:46

BMW, Mercedes ve Volkswagen, Çinli otomobillere 'ek vergi' istemiyor

Avrupa Birliği, Çin menşeili elektrikli araçlara ilave gümrük vergileri uygulamaya hazırlanıyor. BMW, Mercedes ve Volkswagen gibi Avrupalı üreticiler ise, Çin'in misilleme yapma ihtimali nedeniyle bu duruma sıcak bakmadıklarını açıkladı.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 09:49

Elon Musk, OpenAI davasından geri adım attı! 'ChatGPT'li iPhone'ları şirkete sokmam' demişti

Elon Musk, OpenAI ve CEO'su Sam Altman'a açtığı ve şirketin yapay zekayı insanlık yararına değil, kar amacıyla geliştirdiği iddiasını içeren davayı geri çekti.
Teknoloji - Teknoloji
12 Haziran 2024 - 09:11

İnternet alışverişlerinde kart numarası kalkıyor: Mastercard yeni sistemi duyurdu

Mastercard, 2030 yılından itibaren internet alışverişlerinde 16 haneli kart numarası yerine dijital token kullanarak ödeme yapmayı sağlayan yeni sistemi Avrupa'da devreye alacağını duyurdu.
 - Eylülde gökyüzünde şölen var
12 Haziran 2024 - 06:47

Uzayda eylül heyecanı: Büyük gün yaklaşıyor... Hayatımızda sadece tek kez görebileceğiz

Gökbilimciler bugünden eylül ayına kadar gece gökyüzünde "yeni bir yıldızın" görünmesini sabırsızlıkla bekliyor. Bu nadir görülen bir gök olayı. NASA'ya göre, bu muhteşem fenomen yıllardır gerçekleşmeye hazırlanıyor ve insanoğlunun buna hayatta bir kez tanık olma şansı var... 
Teknoloji - Teknoloji
11 Haziran 2024 - 17:31

Ubisoft Forward 2024 etkinliği bitti: Yeni Star Wars, Assassin's Creed Shadows ve dahası...

Ubisoft, "Ubisoft Forward 2024" etkinliğinde oyunseverlere birçok heyecan verici yapım tanıttı. Star Wars Outlaws ve Assassin's Creed Shadows gibi yeni oyunların yanı sıra, Prince of Persia: The Sands of Time'ın yeniden yapımı gibi sürprizler de etkinlikte duyuruldu
Teknoloji - Teknoloji
11 Haziran 2024 - 17:00

Luxeed R7 elektrikli otomobil tanıtıldı: Huawei ve Chery geliştirdi

Huawei, elektrikli otomobil ailesini genişletti. Çinli otomotiv devlerinden Chery ile ortaklık kuran şirket, Luxeed R7 isimli yeni elektrikli otomobilini tanıttı. Peki Luxeed R7 ne özellikler sunuyor? İşte detaylar...
Teknoloji - Teknoloji
11 Haziran 2024 - 16:02

Adobe, eleştiri yağmuruna tutulan hizmet şartlarını güncelledi

Adobe, Photoshop ve Premiere gibi uygulamalarını kullanan müşterilerden gelen tepkiler üzerine hizmet şartlarını güncelledi. Şirket, içerik sahipliğini ve yapay zeka kullanımını daha açık bir şekilde tanımlamak amacıyla şartlarını yeniden düzenledi.
Başa Dön Sona Git