Tgrt Haber
 - Kanseri riskini 8 kat artırıyor
10 Haziran 2024 - 09:41

Çocuğunuzla tatile giderken dikkat! Kanseri riskini 8 kat artırıyor

Tatil bölgelerinde güneşin tadını çıkarmak kadar, zararlı güneş ışınlarından korunmak da oldukça önemli. Anne ve babalara özellikle çocukların uzun süre güneş altında kalmaması gerektiği konusunda kritik bir uyarı geldi.
Sağlık - Sağlık
10 Haziran 2024 - 09:20

Kavurucu sıcaklarda yediğinize dikkat edin! Uzman isimden 'cacık' tavsiyesi

Kavurucu sıcaklar Türkiye'nin dört bir yanında etkili olurken yeme alışkanlıkları da buna göre değişiyor. Uzman isimden yaz aylarında beslenme tüyoları geldi. Buna göre; yaz aylarından ana öğün tercih edilen meyvenin ara öğün olarak yenmesi gerektiğini ve iştah kontrolü ve kilo vermek için ana öğünlere mutlaka cacık eklenmesi gerektiği belirtildi.
Sağlık - Sağlık
08 Haziran 2024 - 11:40

Gazze'de salgın alarmı: 1,5 milyon kişi bulaşıcı hastalıklara yakalandı

Gazze'de, devam eden İsrail saldırılarının bir sonucu olarak bulaşıcı hastalıklara yakalanan yerinden edilmiş kişilerin sayısının yaklaşık 1,5 milyona ulaştığını açıklandı.
 - Kilosu 5 bin euroyu buluyor
08 Haziran 2024 - 10:19

Batılı devletler bu çiçek için sıraya giriyor! Kilosu 5 bin euro: Bal ile karıştırılan akzambak çiçeği karaciğeri temizliyor

Sinüzitten nefes darlığına kadar fayda sağlayan akzambek çiçeği için batılı devletler sıraya girdi. Kilosu 5 bin euroya olan çiçeğin nesli koruma altında.
Sağlık - Sağlık
08 Haziran 2024 - 09:37

Kurban Bayramı öncesi etlerde verem alarmı! Kırmızı etler imha edildi

Kurban Bayramı öncesi Adıyaman'da kırmızı etlerde verem virüsü tespit edildi. Tam 650 kilogram et imha edildi.
Sağlık - Sağlık
06 Haziran 2024 - 15:49

Prof. Dr. Ceyhan'dan 'kuş gribi' açıklaması! İlk ölüm geldi, yeni pandemi endişesi

Meksika'da kuş gribinden ilk ölüm doğrulanırken bu virüsün bir salgına dönüşeceği düşüncesi dünyada büyük panik yaşattı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan rahatlatan 'kuş gribi' açıklaması geldi.
Sağlık - Sağlık
06 Haziran 2024 - 14:12

Ünlülerin hastalığı olarak biliniyor: Kalp ritim bozukluğu! Öldürmüyor süründürüyor

İngiliz bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, kadın kalp hastalarının erkeklerden daha ciddi demans semptomları yaşadığını ortaya koydu. Uzmanlar, ABD’li şarkıcı Miley Cyrus'ı da etkileyen hastalığın demans riskini yüzde 68 artırdığı ve felç geçirme olasılığını iki katına çıkardığı konusunda uyardı.
Sağlık - Sağlık
06 Haziran 2024 - 12:41

Kurban Bayramı öncesi uzmanlardan dikkat çeken açıklama

Uzmanlar yaklaşan Kurban Bayramı öncesi doğaya atılan hayvan etlerinin oluşturduğu tehlikelere karşı uyararak “Enfekte hayvan etlerini mutlaka gömmemiz ya da yakarak yok etmemiz gerekiyor" dedi.
Sağlık - Sağlık
06 Haziran 2024 - 05:57

Kuş giribinde ilk ölüm! DSÖ açıkladı, ülke alarma geçti

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), A(H5N2) kuş gribi kaynaklı ilk insan ölümünün Meksika’da doğrulandığını açıkladı.
Sağlık - Sağlık
05 Haziran 2024 - 19:27

Bakan Fahrettin Koca'dan tüp bebek isteyen ailelere yeni merkez müjdesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tüp bebek yaptırmak isteyen aileler için Etlik Şehir Hastanesi'nde kurulan Tüp Bebek Ünitesi'ni duyurdu.
Sağlık - Sağlık
05 Haziran 2024 - 14:57

Yaz aylarının kabus virüsleri geri döndü!

Yaz aylarının gelmesiyle adenovirüs ve rotavirüs enfeksiyonları artmaya başladı. Şiddetli ishallere sebep olan enfeksiyonlara karşı uzmanlar uyardı.
 - Bine yakın vaka tespit edildi!
05 Haziran 2024 - 13:11

Bine yakın vaka tespit edildi! Uzmanından kritik uyarı: Küçük ama sıkıntısı büyük

Yaz aylarının gelmesinin ardından keneler ortaya çıktı. Bununla birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakaları da artış göstermeye başladı. Konuya ilişkin uzmanından kritik uyarılar geldi.
 - Dişleri çürütüyor, kalp krizini tetikliyor
05 Haziran 2024 - 12:24

Sıcak havaların gözdesi dondurma kabusa dönüyor! Dişleri çürütüyor, kalp krizini tetikliyor

Afrika sıcakları tüm ülkeyi kavururken serinlemek için tercih edilen dondurmalarda tehlike saptandı. Dişleri çürüten, kalp krizini tetikleyen dondurmalar konusunda uzmanlardan uyarı geldi. Uzman isim, dışarıdan almak yerine evde 3 malzemeyle en sağlıklı dondurma tarifini verdi.
 - "Sadakat oranında büyük bir iyileşme var"
05 Haziran 2024 - 12:05

Bakan Koca'dan onaylı randevu sistemiyle ilgili açıklama: Sadakat oranında büyük bir iyileşme var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca MHRS Onaylı Randevu Sistemi'nde son durumla ilgili randevu sadakat oranında büyük bir iyileşme olduğunu belirterek, vatandaşlara gösterdikleri uyum ve işbirliği için teşekkür etti.
Sağlık - Sağlık
05 Haziran 2024 - 11:17

Türkiye'deki gençlerde HPV virüsü alarmı! Deneme kabinlerindeki kıyafetlere dikkat

Son günlerde artış gösteren HPV virüsü, Türkiye'de alarm seviyesine geçti. Uzman isimlerden özellikle ortak kullanım tuvalet ve kıyafet deneme kabinleri konusunda uyarı geldi. Türkiye'de genç nüfus içinde HPV virüsü hızla yayılıyor.
 - Erkeklerde meme büyümesini arttırdı
04 Haziran 2024 - 14:31

Östrojenle şişiriyorlar, vatandaşa yediriyorlar! Erkeklerde meme büyümesini arttırdı

Tavuk etinin erkeklerde meme büyümesine neden olduğuna ilişkin iddialar yeniden gündeme geldi. Uzmanlar son dönem üretilen tavukların fabrikada östrojen hormonu enjekte edilerek büyütüldüğünü iddia eden bir açıklamaya imza attı.
 - Virüsten daha tehlikeli
04 Haziran 2024 - 12:44

Evde bulunan 'ölüm aletlerine' dikkat: Airfryer, bebek kamerası ve ekran ışığı! Virüsten daha tehlikeli

Her evde bulunan bebek kamerası, ekran ışıkları ve airfryer gibi aletler, ölümcül virüslerden bile daha tehlikeli etkilere sahip. Bilimsel araştırmalar ışığında yapılan açıklamalara uzmanlardan da destekleyici açıklama geldi. Airfryer, bebek kamerası ve ekran ışığında dikkat etmemiz gerekenler...
Sağlık - Sağlık
03 Haziran 2024 - 19:34

Bakan Koca'dan Burdur'daki diyaliz olayına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Mayısta Burdur Devlet Hastanesinde diyalize giren hastalar ve sonraki sürece ilişkin açıklama yaptı.
Sağlık - Sağlık
01 Haziran 2024 - 13:40

Kreşlerde salgın alarmı! Tedavi edilmezse ölüme kadar gidebilir

Sıcak havaların artmasıyla çocuklarda ishal vakalarında artış yaşanmaya başladı. Konuyla ilgili önemli bilgiler veren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erkan Yetmiş, Adenovirüs ve Rota Virüs enfeksiyonlarının şiddetli ishallere sebep olabildiğini ve kreşlerde salgın vakalarının arttığını bildirdi. Yetmiş, "Eğer çocuk çok sıvı kaybederse, kan değerlerinde bozulmaya, hatta yoğun bakım ve ölüme kadar da gidebilir" ifadelerini kullandı.
Sağlık - Sağlık
01 Haziran 2024 - 10:44

22 yıllık doktor bile hayretler içinde kaldı! Tıp tarihinde nadiren görülüyor

Uzun yıllardır prostat hastası olan bir vatandaştan kapalı yöntemle 350 gram ağırlığından prostat çıkartıldı. 22 yıldır hekimlik yapan Doç. Dr. Önder Çinar da ilk kez bu kadar büyük bir prostatı kapalı yöntemle çıkardıklarını belirterek, vakanın tıp tarihinde nadir olduğuna dikkat çekti.
Başa Dön Sona Git